:
2
2:1
8'Borja Mayoral
12'Cristiano Ronaldo
81'Lucas Vazquez
3

Porażka bez konsekwencji. Grad emocji w Madrycie...

Choć w grupie H niemal wszystko jasne było już po piątej kolejce, kibice na Santiago Bernabeu obejrzeli znakomite widowisko. Real Madryt pokonał Borussię Dortmund 3:2 i dał nadzieję, że wszystko co najlepsze w tym sezonie dopiero przed nimi...
Cristiano Ronaldo (fot. Getty)

Królewscy rozpoczęli od mocnego uderzenia. Zmasowana ofensywa, częste ataki, no i... dwa gole. W 8. minucie trafił Borja Mayoral, a w 12. minucie pięknym strzałem zza pola karnego "poprawił" Cristiano Ronaldo.

Neven Subotić (L) i Borja Mayoral (fot. Getty) I to by było na tyle, jeśli chodzi o dobrą grę Realu w pierwszej części spotkania. Stopniowe oddawanie inicjatywy skończyło się tak, jak skończyć się powinno: Pierre-Emerick Aubameyang efektownym "szczupakiem" wykończył dośrodkowanie Marcela Schmelzera z lewego skrzydła.

Gabończyk nie ustał w staraniach również po zmianie stron. Na raty, na dwa razy, ale za to efektowną podcinką pokonał Keylora Navasa, w 49. minucie doprowadzając do wyrównania.

To był policzek dla Realu, który od tamtego momentu znów wziął się do roboty. Przewaga przyniosła efekt w samej końcówce: dobrze spisujący się Lucas Vazquez precyzyjnym strzałem nie dał szans Romanowi Burkiemu, zapewniając – jak się okazało – zwycięstwo gospodarzom.

Radość piłkarzy Tottenhamu (fot. Getty) Formalność w Londynie

W innym meczu tej grupy, Tottenham pewnie pokonał APOEL Nikozja 3:0. Występujący w mocno przemeblowanym składzie londyńczycy polegali na trafieniach Fernando Llorente, Son Heung-Mina i Georgesa-Kevina N'Koudou.

Tottenham awansował do 1/8 finału z pierwszego miejsca, a Real z drugiego. W Lidze Europejskiej – pomimo porażki i zaledwie dwóch zdobytych punktów – zagra Borussia Dortmund.