tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Finały EPL: znamy uczestników play-offów

Faza grupowa finałów ESL Pro League Season 6 dobiegła końca. Poznaliśmy wszystkie drużyny, które pojawią się play-offach turnieju. Następne mecze rozpoczną się 8 grudnia o godzinie 16:00.
TACO (fot. ESL)

Podsumowanie pierwszego dnia finałów EPL


W drabince zawodów zobaczymy HellRaisers, Misfits, OpTic, fnatic, SK Gaming oraz FaZe Clan. Pierwsze cztery wymienione ekipy rozegrają spotkania ćwierćfinałowe. SK i FaZe automatycznie zakwalifikowały się do półfinału, ze względu na zakończenie fazy grupowej na pierwszym miejscu. Harmonogram play-offów wygląda następująco:

08.12.2017
16:00
Fnatic vs. OpTic
19:50
Misfits vs. HellRaisers

09.12.2017
16:00
Faze vs. fnatic/OpTic
19:50
SK vs. Misfits/HellRaisers

10.12.2017
16:00
Finał

Ogromnym zaskoczeniem jest awans HellRaisers i Misfits. Drużyny te nie były typowane do wyjścia z grupy. Zawodnicy grający dla ukraińskiego HR są drużyną stosunkowo młodą i nie mają na koncie większych sukcesów. Byli jednak w stanie wyjść z grupy, w której znalazły się Astralis oraz FaZe. Z kolei amerykańsko-francuskie Misfits dostało się do ćwierćfinału rzutem na taśmę, po widowiskowym meczu z NiP, aczkolwiek już pierwszego dnia gracze tej formacji zaprezentowali się bardzo dobrze.

WESG przynosi straty finansowe organizatorom


Duńska widownia będzie musiała obejść się smakiem, gdyż do play-offów nie weszło ani Astralis, ani North. Niezwykle rozczarowująca dyspozycja obu drużyn sprawiła, że wszyscy Duńczycy pożegnali się z dalszym udziałem w zawodach. O ile w przypadku Astralis możemy zrzucić winę na grę z Rubenem „RUBINO” Villarroelem (który nawiasem mówiąc kiepsko zastąpił Nikolaia „device’a” Reedtza), tak jeśli chodzi o North, to była to wyłącznie słaba gra całej drużyny, a grupa North wcale nie należała do najtrudniejszych.

Należy pochwalić także grę Marcelo „chelo” Cespedesa występującego w Luminosity. Młody Brazylijczyk zaliczył pierwszy występ na tak dużym turnieju i był zdecydowanie najbardziej wartościowym graczem LG. Cieszy również dobra dyspozycja OpTic, które zostało stworzone przecież z wolnych agentów, wyrzuconych ze swoich poprzednich zespołów. Szczególnie zadowoleni mogą być Emil „Magisk” Reif oraz Adam „friberg” Friberg, których poprzednie drużyny (North i NiP) nie wyszły z ich grupy.

Poniżej możecie zobaczyć najlepsze akcje z meczu FaZe vs. Astralis: