tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Decyzja podjęta. Jeden z gospodarzy straci Euro 2020

W Nyonie odbędzie się w czwartek ostatnie w tym roku posiedzenie Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Podczas obrad podjęte zostaną decyzje dotyczące EURO 2020, Ligi Narodów oraz finału Pucharu UEFA w futsalu w 2018 roku.
fot. Getty Images

Najlepsi selekcjonerzy? Loew pierwszy, Nawałka pominięty

Z nieoficjalnych informacji, do jakich udało się dotrzeć SPORT.TVP.PL, wynika, że z grona miast organizatorów zostanie wykluczona Bruksela. Decyzja jest już podjęta i zostanie ogłoszona po obradach Komitetu Wykonawczego. Belgowie w pierwotnej wersji zgłosili do turnieju wciąż budowany Eurostadium w Brukseli, jednak z powodów organizacyjno-formalnych (chodzi o brak odpowiednich gwarancji co do organizacji spotkań turniejowych) UEFA zdecydowała odebrać im prawa do organizacji EURO 2020. Na Eurostadium miały się odbyć cztery spotkania w ramach finałowego turnieju. Do "przejęcia" tych meczów zgłosiły się Cardiff i Sztokholm. W ostatniej chwili zainteresowanie zgłosili Anglicy i to właśnie oni będą gościć finalistów.

Oprócz spotkań grupowych, na Wembley rozegrane zostaną dwa mecze półfinałowe oraz finał EURO 2020. Komitet Wykonawczy zajmie się również wyborem miast, w których rozegrane zostaną spotkania otwarcia turnieju. Wśród kandydatów są Amsterdam, Bruksela, Glasgow, Rzym oraz Sankt Petersburg.

Kolejnym punktem obrad Komitetu Wykonawczego będzie zatwierdzenie szczegółów losowania oraz terminarza rozgrywek fazy grupowej Ligi Narodów w sezonie 2018/19. Na koniec, pod obrady trafi kwestia wyboru organizatora Pucharu UEFA w futsalu w 2018 roku. Komitet Wykonawczy zdecyduje, gdzie odbędzie się kwietniowy finał turnieju. Do wyboru jest jedno spośród czterech miast-finalistów: Barcelona, Torrejón de Ardoz (Hiszpania), Gyor (Węgry) oraz Lizbona (Portugalia).

Komitet Wykonawczy rozpocznie obrady o godzinie 10:00, natomiast na godzinę 17:00 przewidziano konferencję prasową prezydenta UEFA, Aleksandra Ceferina.

Z Nyonu, Marcin Tyc

Reakcje ekspertów na losowanie. Mogło być lepiej?
Nakamura, Valderrama, Diouf... Legendy naszych rywali
Mundial w Rosji kosztowny dla... kibica
Moskwa, Kazań, Wołgograd – polskie stadiony na MŚ w Rosji
Senegal pewny swego. "Jesteśmy faworytem tej grupy"
Gdzie "grupa śmierci"? Selekcjonerzy oceniają losowanie
Ceremonia losowania fazy grupowej mistrzostw świata 2018

podobne informacje

Euro 2020. Znamy procedurę losowania eliminacji

Euro 2020: UEFA wskazała miasta-gospodarzy

Euro 2020: Rosja chce zorganizować inaugurację w Sankt Petersburgu

Zmierzch potęg? W Holandii i Włoszech idzie nowe