tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Taktyka Węgier na mecz z Polską: zatrzymać Karolinę Kudłacz-Gloc

Zarówno reprezentantki Polski, jak i Węgier mają przed sobą jeszcze dwa mecze w fazie grupowej mistrzostw świata. Jednak to od wyniku czwartkowego spotkania zależy ich przyszłość w turnieju. Atutem rywalek jest trener Kim Rasmussen, który wcześniej prowadził polski zespół. – Jeśli powstrzymamy Karolinę Kudłacz-Gloc, to będzie nam łatwiej – oceniła skrzydłowa Nadine Schatzl.
Karolina Kudłacz-Gloc (fot. PAP)

Transmisja meczu od 13.30 w TVP Sport, TVP3, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Druga połowa także w TVP1!

Reprezentacja Węgier może się pochwalić dwiema utalentowanymi skrzydłowymi – 24-letnią Nadine Schatzl i 22-letnią Viktorią Lukacs. W trzech meczach rzuciły już w sumie 16 bramek. Sporo je łączy. Na co dzień grają w tym samym klubie – Ferencvarosi TC; turniej w Niemczech jest dla nich drugą poważną imprezą w zespole narodowym; są nie tylko współlokatorkami, ale też dobrymi przyjaciółkami.

W środę pojawiła się okazja do świętowania Mikołajek. – Każda z nas znalazła coś w butach wystawionych przed pokojami – zdradziła Schatzl. – Była czekolada i chociaż staramy się jej unikać, to z uwagi na wyjątkowy dzień, można było sobie pozwolić na więcej. Niektórzy byli bardzo pomysłowi i dodali motywujący cytat. Wszystkie te małe wiadomości były bardzo ważne. Chodzi o to, żeby się nie poddawać i ścigać swoje marzenia.

Prezenty to jedno, nie zabrakło także osobistych próśb i życzeń. – Brakuje mi medalu Ligi Mistrzyń, poza tym chcę się znaleźć z drużyną narodową na podium wielkiego turnieju. Jesteśmy tutaj i postaramy się to zrealizować.

🤶🏽#mikulás🎅🏽 #santaclaus

Post udostępniony przez Lukács Viktória (@lukacsviki)

Przyjaźń zawodniczek nie zrodziła się łatwo i szybko. Lukacs od początku kariery, z krótką przerwą na wypożyczenie, gra w zespole Ferencvarosi. Schatzl dołączyła do niego dwa lata temu. – Na początku nie podobało mi się to. Gdy grałyśmy przeciwko sobie, to często była lepsza. Jednak po bliższym poznaniu została jedną z moich najlepszych przyjaciółek.

Obie są wyróżniającymi się zawodniczkami klubu, więc nic dziwnego, że znalazły się w reprezentacji. – Nie powiedziałabym, że to dla mnie już rutyna, ale czuję się dobrze w drużynie narodowej. Na pewnie bardziej swobodnie. W ubiegłorocznych mistrzostwach Europy byłam bardzo podekscytowana – przyznała Schatzl, która jest jedyną lewoskrzydłową w kadrze.

Kim Rasmussen ocenił, że 24-latka jest blisko klasy międzynarodowej. – Kto nie chce być najlepszy? Nie mam nic przeciwko temu, że gram więcej. Najważniejsze, że czuję zaufanie ze strony trenera. Cieszę się, że udaje mi się pomagać drużynie i mam nadzieję, że tak będzie dalej. Nadal mam braki w grze obronnej, bo albo wyskakuję, albo wychodzę za późno. Chcę się jednak rozwijać. Wiem, że muszę ciężko pracować.

Kim Rasmussen: wśród Polek mam przyjaciółki na całe życie

Lukacs nadal nie może się przyzwyczaić do atmosfery wielkiego turnieju. – Trudno do tego przywyknąć; przynajmniej mi się jeszcze nie udało. Każdy mecz to dla mnie nowe wyzwanie i nowa motywacja. Staram się jak najlepiej wykonywać moją pracę, aby osiągnąć efekt, o który prosi mnie trener.

Po trzech meczach fazy grupowej żadna z nich nie była zadowolona, bo czuła, że zespół stać na więcej. – Przeciwko Norweżkom miałyśmy chyba w naszych głowach ostatni mecz w Pucharze Mobelringen (porażka 24:29 – przyp. red.) – zauważyła Lukacs. – Niestety, nie udało mi się zbyt wiele dodać z prawego skrzydła w spotkaniu ze Szwecją, ale już z Argentyną uwierzyłam, że mogę rzucać bramki także z mojej pozycji.

Węgierki zdają sobie sprawę, że do awansu wystarczy im zwycięstwo z Polską. – Kim Rasmussen dobrze zna kluczowe polskie zawodniczki – oceniła Schatzl. – Myślę, że jeśli zdołamy powstrzymać Kudłacz-Gloc, to będzie nam łatwiej o zwycięstwo. Z kolei Lukacs dodała: – Klęska? Takie słowo dla nas nie istnieje. Chcemy wygrać dwa najbliższe mecze.

Jak zakończy się mecz Polska – Węgry?
Jak zakończy się mecz Polska – Węgry?
  • 58.5%Wygra Polska
  • 3.2%Będzie remis
  • 38.3%Wygrają Węgry
MŚ: mecz o wszystko. Będzie jak przed dwoma laty?
Kristina Repelewska: doświadczenie z MŚ zaprocentuje
Aleksandra Zych: potrafimy grać, będąc pod ścianą
MŚ: Norwegia – Polska (skrót)

podobne informacje

Wicemistrzynie olimpijskie zagrają w półfinale MŚ

Pancerna obrona Szwedek. Dunki nie zagrają o medale

MŚ kobiet: znamy komplet ćwierćfinalistek

Złamany nos, krwiaki, siniaki… Polki po meczu z Angolą