TOP 5: najlepsze spotkania fazy grupowej LM

Środa była ostatnim dniem rywalizacji w Lidze Mistrzów w tym roku. Losowanie par 1/8 finału zaplanowano na poniedziałek. Wybraliśmy już najlepszą jedenastkę fazy grupowej, ale należy przyjrzeć się także najciekawszym spotkaniom. Wybór nie był oczywisty, bo dobrych meczów było co niemiara.
Sevilla, Chelsea i Real Madryt (fot. Getty Images)

LM: Ronaldo z kolejnym rekordem strzeleckim

17.10.2017, 3. kolejka, Spartak – Sevilla 5:1

Drużyna z Moskwy zaskoczyła już, remisując z Liverpoolem na swoim stadionie, ale wygraną 5:1 z Sevillą należy uznać za sensację. Spartak był niezwykle skuteczny, zamieniając ponad połowę celnych strzałów na gole. Znakomite spotkanie rozegrał Holender Quincy Promes, zdobywając dwie bramki i zapisując tyle samo asyst.

Mecz był historyczny nie tylko z powodu rezultatu. Było to pierwsze zwycięstwo Spartaka w Lidze Mistrzów od października 2012 roku i pierwsze tak wysokie od 16 lat. Jak później się okazało, więcej triumfów nie odniósł, doświadczając blamażu 0:7 na Anfield Road.

Radja Nainggolan (L) i Eden Hazard (fot. Getty Images)

18.10.2017, 3. kolejka, Chelsea – Roma 3:3

To właśnie ten mecz pokazaliśmy na antenie TVP1 po głosowaniu internautów. Trzeba przyznać, że kibice mieli dobre wyczucie, ponieważ w rywalizacji na Stamford Bridge nie zabrakło niczego. Piłkarze oddali ponad 30 strzałów, z czego padło sześć goli. Roma zdołała odrobić dwubramkową stratę, ale kwadrans przed końcem Eden Hazard dał cenny punkt Chelsea.

Oba zespoły awansowały do fazy pucharowej. Nieoczekiwanie pierwsze miejsce w tabeli grupy C zajęła drużyna z Włoch, która przegrała w grupie tylko jeden mecz – na wyjeździe z Atletico Madryt.

Piłkarze Sevilli (fot. Getty Images)

21.11.2017, 5. kolejka, Sevilla – Liverpool 3:3

Liverpool prawie 12 lat temu był sprawcą jednego z największych comebacków w historii piłki nożnej. Do przerwy przegrywał 0:3 z Milanem w finale Ligi Mistrzów, ale w drugiej połowie zdołał doprowadzić do wyrównania i zdobyć trofeum po konkursie rzutów karnych.

W tym roku The Reds ponownie mieli okazję wziąć udział w takim spotkaniu, ale tym razem w roli przegrywającego. Piłkarze Juergena Kloppa prowadzili już po 30 minutach, ale po przerwie nieoczekiwanie inicjatywę przejęła Sevilla. Najpierw dwa gole strzelił Wissam Ben Yedder, a w doliczonym czasie bramkę na remis zdobył Guido Pizarro.

Layvin Kurzawa (z tyłu) i Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

5.12.2017, 6. kolejka, Bayern – PSG 3:1

Mistrzowie Niemiec w ostatniej kolejce fazy grupowej cały czas mogli marzyć o zajęciu pierwszego miejsca. W Paryżu przegrali wyraźnie 0:3, ale w spotkaniu na własnym stadionie udało im się chociaż częściowo zrehabilitować.

Bayern wygrał spotkanie 3:1, będąc lepszym zespołem, ale PSG miało też dogodne sytuacje. Zdołało strzelić jednego gola po ładnej akcji Edinsona Cavaniego i Kyliana Mbappe. Trafień powinno być więcej, ale kibice i tak nie powinni narzekać, ponieważ na Allianz Arena mogli oglądać emocjonującą rywalizację.

Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

6.12.2017, 6. kolejka, Real Madryt – Borussia 3:2<

To było bardzo dobre zamknięcie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Starcie na Santiago Bernabeu nie zapowiadało się emocjonująco. Borussia walczyła jeszcze o miejsce dające grę w Lidze Europejskiej, ale Królewscy nie musieli się starać, wiedząc, że i tak zajmą w grupie drugą lokatę.

Mimo to obie drużyny nie oszczędzały się. Real szybko zdobył dwie bramki, ale rywale zdołali odrobić straty dzięki trafieniom Pierre’a-Emericka Aubameyanga. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wykorzystali przewagę, strzelając gola na dziesięć minut przed końcem.