tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Młody polski bramkarz w Barcelonie!

Żan-Luk Leban, wychowanek warszawskiej Escola Varsovia, dołączy do treningów z profesjonalnymi zawodnikami hiszpańskiej La Masii. Bramkarz będzie trenował z rówieśnikami, którzy zostali do tej pory wyselekcjonowani przez Barcelonę i posiadają tam kontrakty zawodowe. Kolejny etap specjalnych treningów w Hiszpanii czeka młodego zawodnika już w styczniu.
Żan-Luk Leban (fot. mat. pras.)

Gwiazdor Barcelony wrócił do treningów z zespołem

Ricard Segarra, koordynator bramkarzy FC Barcelona, podczas niedawno zorganizowanego indywidualnego treningu w Polsce, na który specjalnie przyleciał z Barcelony, zdecydował i wybrał młodego Żan-Luka Lebana (urodzonego w 2002 roku w Słowenii) do profesjonalnych treningów z zawodnikami hiszpańskiej La Masii.

Żan-Luk Leban już prawie od 10 lat mieszka w Polsce i wkrótce oficjalnie będzie mógł reprezentować nasz kraj. Podczas najbliższych treningów w Hiszpanii będzie mu towarzyszyć jego wieloletni trener – Bartosz Kaptur. Na pierwszy etap treningów Żan-Luk wylatuje już w najbliższy w poniedziałek 11 grudnia o godzinie 9:00 z Okęcia w Warszawie, kolejny zaś etap treningów czeka go już w styczniu!