tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Euro 2020: UEFA wskazała miasta-gospodarzy

Belgia straciła prawo do organizacji meczów piłkarskich mistrzostw Europy w 2020 roku w związku z opóźnieniami przy budowie areny w stolicy kraju. Spotkania, które miały się odbyć w Brukseli, zostaną rozegranę w Londynie. O zmianach poinformowała w czwartek UEFA.
(fot. Getty Images)

Oceniamy Polaków w LM: "Lewy" i długo, długo nikt

W Belgii zaplanowano cztery mecze ME – trzy fazy grupowej oraz jeden 1/8 finału. Wszystkie zostały przeniesione na londyński stadion Wembley, gdzie odbędą się także półfinały oraz finał turnieju.

Aleksander Ceferin (fot. Getty Images) Dyskutowaliśmy o tym problemie przez długi czas, ale organizatorzy nie byli w stanie dostarczyć nam niezbędniej dokumentacji. Nie wiedzieliśmy, czy ukończą ten stadion, czy nie. Uznaliśmy, że czekanie jest zbyt ryzykowne. Jeżeli w styczniu powiedzieliby nam, że obiekt nie będzie gotowy, mielibyśmy spory problem – powiedział prezydent UEFA Słoweniec Aleksander Ceferin.

Eurostadium ma powstać na peryferiach Brukseli. Budowa areny została jednak zatrzymana w fazie projektowej.

Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przesunąć rozstrzygnięcie w czasie, ale szanujemy decyzję UEFA. Brak meczów ME nie oznacza rezygnacji z budowy stadionu. Taka arena jest w Belgii niezbędna. Mamy nadzieję, że w styczniu zostaną wydane odpowiednie pozwolenia i ruszymy z pracami – stwierdził sekretarz generalny belgijskiej federacji piłkarskiej Koen De Brabande

UEFA poinformowała również, że mecz otwarcie ME odbędzie się w Rzymie na Stadio Olimpico. Federacja zdecydowała też o podziale miast na poszczególne grupy.

Euro 2020 (12 czerwca - 12 lipca) z udziałem 24 drużyn odbędzie się w 12 miastach-gospodarzach w Anglii, Azerbejdżanie, Danii, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemczach, Rosji, Rumunii, Szkocji, we Włoszech i na Węgrzech. W ten sposób uczczona zostanie 60. rocznica powstania kontynentalnej federacji.

Ćwierćfinały odbędą się w Baku, Monachium, Rzymie i Sankt Petersburgu, a półfinały i finał w Londynie.

Mundial w Rosji kosztowny dla... kibica
Moskwa, Kazań, Wołgograd – polskie stadiony na MŚ w Rosji
Maciej Sawicki: w Soczi piłkarze będą mieć najbardziej komfortowe warunki

podobne informacje

Euro 2020. Znamy procedurę losowania eliminacji

Decyzja podjęta. Jeden z gospodarzy straci Euro 2020

Euro 2020: Rosja chce zorganizować inaugurację w Sankt Petersburgu

Zmierzch potęg? W Holandii i Włoszech idzie nowe