LE: awans Kędziory i Góralskiego, sensacyjna porażka Milanu

Mimo że Dynamo Kijów już przed meczem z Partizanem Belgrad było pewne awansu, Ukraińcy nie zlekceważyli rywala. Pewnie wygrali 4:1 (3:1), a 90 minut na boisku spędził Tomasz Kędziora. W meczu Łudogorca Razgrad z Hoffenheim (1:1) zagrał zaś Jacek Góralski, a dzięki uzyskanemu remisowi jego zespół wiosną wciąż będzie występował na arenie międzynarodowej.
Tomasz Kędziora (fot. Getty Images)

Złota Piłka: lepiej niż rok temu. "Lewy" w dziesiątce

Już w pierwszych 30 minutach piłkarze Dynama zdobyli trzy bramki. Bohaterem zespołu został Junior Moraes, który strzelił w tym meczu hat-tricka. Serbowie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, dzięki czemu gospodarze zainkasowali kolejne trzy punkty i w całej fazie grupowej uzbierali ich aż 13.

Tomasz Kędziora wyszedł w wyjściowej jedenastce kijowian i spędził na boisku pełne 90 minut. Był to piąty mecz polskiego obrońcy w tych rozgrywkach i czwarty rozegrany w pełnym wymiarze czasowym.

W środku Jacek Góralski (fot. Getty Images) Przez blisko godzinę poza fazą pucharową był bułgarski Łudogorec. Basaksehir prowadził 1:0 z Bragą, zaś zespół z Łudogorca przegrywał z Hoffenheim 0:1. W 55. minucie do wyrównania doprowadzili jednak Portugalczycy, a chwilę później gola strzelili Bułgarzy. I nawet gol na 2:1 dla Basaksehiru nic już nie zmienił.

Tym samym zespół Jacka Góralskiego skończył rozgrywki grupowe na drugim miejscu w tabeli i wiosną będzie walczył na arenie międzynarodowej.

Góralski boisko opuścił po pierwszej połowie. Tym samym jednak wystąpił we wszystkich spotkaniach w tych rozgrywkach.

Mate Males blokujący strzał Luki Antonellego (fot. PAP/EPA) Do sporej niespodzianki doszło w Rijece, gdzie gospodarze pokonali pewny już awansu AC Milan. Chorwaci wygrali 2:0 (1:0), ale i tak odpadli z rozgrywek.

Na uwagę zasługuje też gra Atalanty Bergamo, która w trudnej grupie z Evertonem, Olympique Lyon oraz Apollonem nie przegrała nawet jednego meczu i awansowała z pierwszego miejsca. Na zakończenie ograła Francuzów 1:0 (1:0).

W fazie pucharowej zagrają jeszcze: AEK Ateny, Partizan Belgrad, Villareal, Astana, FC Kopenhaga oraz Lokomotiw Moskwa.

Liga Europejska: HNK Rijeka – AC Milan 2:0 (skrót)