3 Xoana Iacio 1
4 Rosario Urban 1
25 Micaela Casasola 1 1

Szwecja – Argentyna 38:24. Polki poza turniejem

Szwecja wygrała z Argentyną 38:24 (17:13) w meczu 4. kolejki grupy B mistrzostw świata piłkarek ręcznych. W ten sposób Polki straciły matematyczne szanse na awans do kolejnej fazy. Po porażce 28:31 z Węgrami jedyną nadzieją naszej drużyny było zwycięstwo zespołu z Ameryki Południowej.
Carin Stromberg (fot. Getty Images)

Już na samym początku Szwedki objęły prowadzenie 5:0. W trakcie pierwszej połowy Argentynki potrafiły zniwelować różnicę do dwóch goli, ale był to szczyt ich możliwości. Na przerwę schodziły z czterobramkową stratą.

Przewaga Szwedek powiększyła się po przerwie. Punktował rywalki i ostatecznie triumfowały czternastoma golami. Dzięki temu awansowały na drugie miejsce. W ostatnim meczu zagrają w piątek z prowadzącą Norwegią.

Argentyna będzie ostatnim rywalem drużyny Leszka Krowickiego w fazie grupowej. Początek spotkania w piątek o 13:30. Transmisja w TVP Sport, TVP3, na stronie SPORT.TVP.PL, w aplikacji mobilnej TVP Sport. Druga połowa także w TVP1.

MŚ kobiet, grupa B: Polska – Węgry 28:31 (skrót)
Zapłakana Kudłacz-Gloc: za orzełka zawsze będziemy walczyć
Gawlik: nie możemy w to uwierzyć
Grzyb: zawiodła obrona, jestem smutna i zła