tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dąbrowski przedłużył kontrakt z Cracovią

Damian Dąbrowski przedłużył kontrakt z Cracovią. Piłkarz związał się z krakowskim klubem do 30 czerwca 2019 roku. W tym sezonie – z powodu kontuzji – nie rozegrał w ekstraklasie żadnego spotkania.
Damian Dąbrowski (fot. PAP)

Remis w Krakowie. Znakomita seria Korony trwa

Poprzednia umowa Dąbrowskiego obowiązywała do końca obecnego sezonu, więc po 1 stycznia mógł on związać się z dowolnym klubem i w lipcu odejść za darmo.

25-letni pomocnik do Cracovii trafił latem 2012 roku z Zagłębia Lubin, po tym jak skończyło się jego wypożyczenia do KS Polkowice. Do tej pory w barwach Pasów rozegrał 123 mecze, w których strzelił osiem goli. Na swoim koncie ma także jeden występ w pierwszej reprezentacji Polski.

Dąbrowski ostatnio zmaga się z urazami. W marcu 2016 roku doznał kontuzji, która wyeliminowała go z walki o miejsce w kadrze na mistrzostwa Europy we Francji. W lipcu tego roku, podczas treningu zerwał więzadła krzyżowe kolana. Przeszedł zabieg ich rekonstrukcji, a obecnie jest w trakcie rehabilitacji. Do gry ma wrócić w przyszłym roku.

Cracovia po 18 kolejkach zajmuje 12. miejsce w tabeli ekstraklasy z dorobkiem 19 punktów. W niedzielę zagra w Poznaniu z Lechem.

podobne informacje

Nowe twarze w kadrze? Nawałka ma w kim wybierać

Góralski: obiecałem Nawałce, że odwdzięczę się za powołanie

Dąbrowski: chętnie zamieniłbym się z Bartkiem Kapustką

Termalica – Cracovia 3:2. Ciekawy mecz w Niecieczy