8 Vilde Ingstad
17 Helene Gigstad Fauske 1 1
27 Marit Jacobsen 4

MŚ: Czechy – Norwegia 16:34. Mistrzowska forma obrończyń tytułu

Norwegia rozgromiła Czechy 34:16 (20:7) w ostatnim czwartkowym meczu 4. kolejki grupy B mistrzostw świata piłkarek ręcznych. To czwarte zwycięstwo obrończyń tytułu podczas rozgrywanego w Niemczech turnieju.
Nora Moerk (fot. Getty)

Szwecja – Argentyna 38:24. Polki poza turniejem

Obie drużyny w poprzednich spotkaniach pokonały reprezentację Polski, która straciła już szansę na awans do fazy pucharowej. Zawodniczki Thorira Hergeirssona były drużyną zdecydowanie lepszą od Czeszek i praktycznie pewne zwycięstwa mogły być już po pierwszej połowie, wygranej z przewagą trzynastu goli.

Po przerwie różnica tylko się powiększyła. Najwięcej goli rzuciły Nora Moerk i Veronica Kristiansen (po siedem). W kończącym rywalizację grupową Norweżki zagrają ze Szwecją. Czeszki, czwarte w tabeli, powalczą z Węgierkami.

W meczu grupy A Hiszpania zremisowała z Francją 25:25 (10:11), wyrównującą bramkę zdobywając na kilka sekund przed końcem. Poza tymi drużynami o medale dalej rywalizować będą Rumunia i Słowenia.

W piątek ostatni mecz grupowy rozegrają Polki. Przedostatnia drużyna zmierzy się z ostatnią – Argentyną. Transmisja od 13.30 w TVP Sport, TVP3, na stronie SPORT.TVP.PL, w aplikacji mobilnej TVP Sport. Druga połowa także w TVP1.

Awansować się nie uda, ale nasze zawodniczki nie pożegnają się z turniejem. Zespół Leszka Krowickiego zagra jeszcze o Puchar Prezydenta.

Krowicki: tworzymy dobry kolektyw. Stawiamy małe kroczki...
MŚ kobiet, grupa B: Polska – Węgry 28:31 (skrót)
Zapłakana Kudłacz-Gloc: za orzełka zawsze będziemy walczyć
Janiszewska: Węgierki nie są od nas lepsze
Urtnowska: widocznie nie jesteśmy jeszcze aż tak dobre...