tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ronaldo nadal mało Złotych Piłek. "Bitwa z Messim trwa"

Cristiano Ronaldo dostał Złotą Piłkę "France Football" za 2017 rok. To piąta nagroda Portugalczyka. Tyle samo wyróżnień ma Leo Messi z Barcelony. – Mam nadzieję, że pogram na najwyższym poziomie jeszcze kilka lat – powiedział zawodnik Realu Madryt po odebraniu nagrody.
Cristiano Ronaldo (fot. PAP/EPA)

Nie było niespodzianki. Złota Piłka dla Ronaldo

Ronaldo dostał Złotą Piłkę drugi raz z rzędu. Wcześniej wygrywał w latach 2008, 2013 i 2014. – Jestem bardzo zadowolony. Zdobycie tej nagrody w Paryżu to wspaniałe doświadczenie. To fantastyczny moment w mojej karierze. Chciałbym, by było tak co roku – wyznał piłkarz w rozmowie z L'Equipe TV.

Piłkarze Realu Madryt (fot. Getty Images) Gole Ronaldo w minionym sezonie pomogły Realowi Madryt w zdobyciu Ligi Mistrzów i mistrzostwa Hiszpanii. Z dwunastoma golami został królem strzelców Champions League. – Mieliśmy znakomity rok. Zostałem najlepszym strzelcem Ligi Mistrzów, za co chcę podziękować kolegom z drużyny. Byli dla mnie ważni. Gdy zdobywasz trofea drużynowe, łatwiej o tytuły indywidualne. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi w utrzymaniu formy – dodał Ronaldo.

Portugalczyk zrównał się w liczbie Złotych Piłek z Messim. Oznacza to, że w 2018 roku jeden z nich może objąć prowadzenie w tej rywalizacji. – Bitwa z Messim trwa. Robimy wszystko, by nasze zespoły wygrywały. To dzieje się z jakiegoś powodu – podkreślił Ronaldo.

Latem sporo mówiło się o odejściu Ronaldo z Realu. Piłkarzem było zainteresowane Paris Saint-Germain. Do transferu jednak nie doszło. – Jestem szczęśliwy i chcę zakończyć karierę w Madrycie. W tym sezonie czuję się dobrze. Na koniec rozgrywek zobaczymy, co osiągnęliśmy – spuentował.

Złota Piłka: lepiej niż rok temu. "Lewy" w dziesiątce...

podobne informacje

Koszmarny mecz Gonzalo Higuaina, Wojciech Szczęsny bohaterem Juventusu!

Kadra Portugalii na mecz z Polską. Powrotu nie będzie

Paul Pogba pełen podziwu. "Strzela gole tak łatwo, jak pije wodę"

Zestawienie najbardziej wartościowych piłkarzy bez Roberta Lewandowskiego