tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ w Davos: Staręga odpadł w ćwierćfinale sprintu

Szwedka Stina Nilsson i Norweg Johannes Klaebo byli najlepsi w sprincie techniką dowolną podczas zawodów Pucharu Świata w Davos. Maciej Staręga na ćwierćfinale zakończył udział w rywalizacji. Polak w swojej serii był piąty.
Maciej Staręga (fot. Getty Images)

Nilsson w finale wyprzedziła Norweżkę Maiken Caspersen Fallę i Amerykankę Kikkan Randall, a Klaebo – lider Pucharu Świata był szybszy od Włocha Federico Pellegrino i Rosjanina Aleksandra Bolszunowa.

W ćwierćfinale Staręga przez większość dystansu znajdował się w okolicy czwartego i piątego miejsca w stawce. Ostatecznie ukończył bieg na niższej z lokat. Najlepszy w tej serii był Francuz Baptiste Gros, do którego Polak stracił 1,43.

Sprint "łyżwą" to koronna konkurencja blisko 28-letniego siedlczanina. W tegorocznych mistrzostwach świata w Lahti zajął w niej ósme miejsce. Staręga jako jedyny z biało-czerwonych przebrnął w Davos kwalifikacje. Uzyskał w nich 29. czas.

W eliminacjach odpadli: Ewelina Marcisz, która była 43., Urszula Łętocha - 64., 76. w stawce Kamil Bury i Dominik Bury, który uplasował się na 90. pozycji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w Szwajcarii nie startuje Justyna Kowalczyk.

podobne informacje

PŚ w biegach: dyskwalifikacja Polek. Triumf Szwedek w Dreźnie

Tour de Ski: Oestberg najlepsza w biegu na dochodzenie

PŚ: Johaug ponownie poza zasięgiem rywalek

PŚ: kapitalna walka na finiszu w rywalizacji sztafet