0
3
3

Zwycięstwo Bayernu w cieniu absurdalnej decyzji arbitra

Sobota, prawie, bez Polaków w Bundeslidze. Przez kilka minut zagrał tylko Robert Lewandowski. Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski wciąż leczą kontuzje. Dodatkowo, podczas meczu Bayernu doszło do bardzo dziwnej sytuacji...
Arturo Vidal i Franck Ribery (fot. Getty Images)

"Spektakularna klapa". Media mocno o Krychowiaku

Robert Lewandowski nie wyszedł w pierwszym składzie w wygranym przez Bayern Monachium 1:0 meczu wyjazdowym z Eintrachtem Frankfurt. Polak na placu gry pojawił się dopiero w 84. minucie. To szczęśliwa wygrana Bawarczyków, bo bramka padła po ich jedynym celnym strzale.

We Frankfurcie doszło do kuriozalnej sytuacji. Sędzia ukarał czerwoną kartką Mariusa Wolfa z Eintrachtu, a ten opuścił boisko i udał się pod prysznic. W wyniku analizy VAR uznano jednak, że pomocnik zasłużył na żółtą kartkę, więc arbiter wszedł do szatni i kazał mu wrócić na boisko. Mimo że Niemcy słyną z dokładności, nie radzą sobie jeszcze do końca z systemem wideoweryfikacji...

Co na innych boiskach?
Borussii Dortmund nie wiedzie się ostatnio najlepiej. Drużyna Petera Bosza nie awansowała z grupy w Lidze Mistrzów. W Bundeslidze nie jest lepiej – od siedmiu kolejek BVB nie odniosło zwycięstwa. Szansę na przerwanie złej passy miało przynieść sobotnie spotkanie z Werderem Brema.

Werder Brema (fot. Getty Images) Nic z tych rzeczy – goście wygrali na Signal Iduna Park 2:1. Świetnie spisał się Mark Kruse, który asystował przy obu golach swojego zespołu. Borussii nie pomógł nawet Pierre-Emerick Aubameyang – zdobywca jedynej bramki dla BVB. Łukasz Piszczek nie grał – Polak wciąż leczy naderwane więzadło boczne. Na murawę powinien powrócić do końca roku.

Bez emocji w Hamburgu – tamtejsze HSV zremisowało bezbramkowo z Wolfsburgiem. Nie wystąpił Jakub Błaszczykowski, który wciąż boryka się z kontuzją pleców, ale już wkrótce powinien być gotowy do gry. RB Lipsk z kolei zremisowało u siebie w wyrównanym meczu Mainz 2:2, przez co strata do Bayernu urosła do ośmiu punktów.