tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polska wróciła na podium. "Dajcie się nam rozkręcić"

To był jeden z najbardziej wyrównanych konkursów drużynowych w historii Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy przegrali z Norwegami o zaledwie 0,8 punktu i zajęli drugie miejsce w Titisee-Neustadt. – Brakowało bardzo niewiele. W tej chwili nic z tym nie możemy zrobić – analizował Dawid Kubacki.
Kamil Stoch (fot. PAP/EPA)

ZOBACZ, JAK RELACJONOWALIŚMY SOBOTĘ W TITISEE-NEUSTADT

Na półmetku zmagań to Polacy byli górą. Kamil Stoch pofrunął 142,5 metra i zebrał znakomite noty od sędziów. Prowadzenie dla Norwegów odzyskał w drugiej serii Daniel Andre Tande, a jego rodacy zdołali je obronić, choć po ostatnim skoku dnia wyraźnie zadrżeli. Johann Andre Forfang osiągnął tylko 129,5 metra (najkrótszy skok w jego reprezentacji). Wystarczyło, choć przewaga Norwegów była trzecią najmniejszą w "drużynówce" Pucharu Świata w tym wieku.

Skoczkowie w roli Mikołajów. Biało-czerwoni wsparli Szlachetną Paczkę Pewnie, że szkoda. W sumie jednak liczy się walka, to że walczyliśmy do końca. Każdy z nas dał z siebie wszystko – nie krył Piotr Żyła, który rozpoczynał zmagania w zespole Stefana Horngachera. – Było naprawdę blisko. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie – wtórował Maciej Kot.

Polacy byli w znacznie lepszych nastrojach niż dwa tygodnie temu w Ruce. Wówczas zajęli szóste miejsce, gdyż na ich wynik złożyło się siedem, a nie osiem skoków (zdyskwalifikowany w pierwszej kolejce został popularny "Pieter").

W Titisee-Neustadt biało-czerwoni wrócili na podium. Reprezentacja Polski po raz siedemnasty w historii znalazła się w TOP3 "drużynówki", a po raz ósmy od kiedy kadrę objął Horngacher. – Dajcie się nam rozkręcić. Będzie coraz lepiej – apelował Dawid Kubacki, który osiągnął szósty indywidualnie wynik w sobotę. – Skoki były na całkiem przyzwoitym poziomie. Zostaje tylko pielęgnować i dopracować szczegóły – ocenił nowotarżanin.

Transmisja niedzielnych indywidualnych zmagań od 15:15 w TVP1. Relacja tekstowa na stronie SPORT.TVP.PL i w naszej aplikacji.

Schlierenzauer opisuje: Stoch pasjonatem, a Żyła...
Blondynka czy brunetka? Trudne wybory Schlierenzauera
Małysz, Stoch i... bieg pod skocznię, czyli Titisee-Neustadt

podobne informacje

Znamy miasta, które zastąpią Titiisee-Neustadt w kalendarzu

Zmiany w kalendarzu skoków. Co czeka kibiców w tym roku?

Problemy nie tylko w Titisee. Co ze skocznią w Engelbergu?

Weekend bez skoków. PŚ w Titisee-Neustadt odwołany!