3
:
2
0:1
70'Mathieu Deplagne (sam.)
85'Guido Carrillo
88'Guido Carrillo

Monaco - Troyes 3:2: mistrz lepszy od beniaminka

Ostatnie miejsce w grupie Ligi Mistrzów i koniec przygody z europejskimi pucharami. Kiedy Monaco przegrywało na własnym boisku z Troyes 0:2, wydawało się, że zapaść trwa. Piłkarze Leonardo Jardima potrafili jednak odwrócić losy meczu i wygrać 3:2, w czym swój udział miał Kamil Glik.
Kamil Glik (fot. Getty)

Mecz z beniaminkiem był znakomitą okazją żeby zapomnieć o kiepskim występie w Champions League. Tam Monaco zdobyło zaledwie dwa punkty, a w środę przegrało wysoko – 2:5 z Porto.

Troyes okazało się jednak wymagającym rywalem, który z zimną krwią wykorzystał błędy... Danijela Subasicia. Tak się złożyło, że to był bardzo zły dzień bramkarza Monaco. Najpierw odbił piłkę pod nogi Suk Hyun-Juna, który z bliska kopnął do siatki. Na początku drugiej połowy popełnił jeszcze większy błąd. Po wyjściu z bramki poza pole karne, trafił piłką wprost w nadbiegającego Hyun-Juna i gol był już tylko formalnością. Mistrz przegrywał z beniaminkiem 0:2...

Monaco próbowało odrobić straty i z pomocą przyszedł piłkarz Troyes. Piłka po dośrodkowaniu ze skrzydła niefortunnie odbiła się od Mathieu Deplagne'a i wpadła do siatki obok zaskoczonego bramkarza. Gospodarze nacisnęli jeszcze mocniej i przyszły cztery cudowne minuty rezerwowego Guido Carrillo. Argentyńczyk najpierw ładnym szczupakiem wykorzystał dokładną centrę Joao Moutinho. Chwilę później po rzucie wolnym, Kamil Glik skontrował piłkę na piąty metr, a tam Carrillo dopełnił formalności.

Nasza ocena – 6,5 (skala 1-10)

Kamil Glik w 27. minucie zobaczył żółtą kartkę za wślizg wykonany ze zbyt wielkim impetem. Gol na 0:1 pośrednio obciąża również konto naszego obrońcy, bowiem to on odpowiadał w polu karnym za krycie Koreańczyka. Asysta w końcówce spotkania sprawiła jednak, że kibice Monaco na pewno pozytywnie ocenią jego występ. My jednak musimy być bardziej krytyczni...

Kylian Mbappe (fot. Getty) Ich nie dogonią?

Wygrana z Troyes nie pozwoliła jednak Monaco zbliżyć się do PSG. Lider tabeli pokonał na Parc des Princes Lille 3:1. Na gole Angela di Marii i Javiera Pastore odpowiedział Anwar El-Ghazi.

W ostatniej minucie wynik podwyższył Kylian Mbappe, który wykorzystał wycieczkę bramkarza gości w pole karne rywali. Francuz przejął piłkę wybitą przez Marquinhosa i popędził w stronę pustej bramki. Nikt nie zdołał go dogonić... PSG ma dziewięć punktów przewagi nad wiceliderem.

Viva Espana – 35 lat po sukcesie (reportaż)