0
3
3

Southampton – Arsenal 1:1. Uratowany remis Kanonierów

Nie udało się piłkarzom Arsenalu w pełni zmazać plamy po ligowej porażce z Manchesterem United. W 16. kolejce Premier League zremisowali na wyjeździe z Southampton 1:1 (0:1). Gola na wagę punktu zdobył w 87. minucie Olivier Giroud.
Olivier Giroud (fot. Getty Images)

Spektakularna klapa". Media mocno o Krychowiaku

I połowa

Gospodarze trafili już w 4. minucie, ale gol nie zmienił taktyki obu drużyn. Prowadziły otwarty mecz i stworzyły sobie kilku sytuacji. Statystyki wskazywały na przewagę Kanonierów (5-2), jednak to tylko pozory.

Dwie minuty po zdobyciu bramki na 1:0, Charlie Austin znów znalazł się naprzeciw Petra Cecha. Wcześniej otrzymał precyzyjne, krosowe podanie, ale tym razem bramkarz Arsenalu nie dał się pokonać.

Jego vis-a-vis w pierwszej części gry także zaprezentował się dobrze. Fraser Forster obronił m.in. strzał Aarona Ramseya z 32. minuty. Była to najlepsza okazja Kanonierów na wyrównanie. Walijczyk wypracował sobie miejsce w polu karnym i kopnął piłkę przy prawym słupku bramki.

Southampton - Arsenal (fot. Getty Images)

II połowa

Obraz gry w drugiej połowie nie zmienił się. Gracze obu drużyn usiłowali przedrzeć się pod pole karne rywala środkiem pola. W 66. minucie gospodarze byli bliscy podwyższenia wyniku. Nathan Redmond, mając na plecach obrońcę, chybił z 12 metrów.

Ostatnie słowo należało do Arsenalu. Wrzutkę Alexisa Sancheza na gola zamienił Olivier Giroud. Francuz zaczął mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na boisku w drugiej połowie.

W tabeli Premier League zawodnicy Arsena Wengera zajmują 5. miejsce, z kolei Southampton jest 10.