tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polacy zostają w Niemczech. "Domowe rejony trenera"

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich wykorzysta najbliższe dni na trening. Zawodnicy Stefana Horngachera odbędą zgrupowanie w Hinterzarten. Ze Szwarcwaldu udadzą się na zawody Pucharu Świata w Engelbergu. Transmisje w TVP1.
Dawid Kubacki (fot. PAP/EPA)

ZOBACZ, JAK RELACJONOWALIŚMY NIEDZIELĘ W TITISEE-NEUSTADT

Najbliższe dni zawodnicy spędzą w rodzinnych rejonach Horngachera. Austriak, poza sezonem, mieszka w Hinterzarten wraz z życiową partnerką Nicole – byłą fizjoterapeutką niemieckich skoczków. Dla Polaków to dobra decyzja pod względem logistycznym. – Nie będą tracić czasu na przejazdy. Engelberg jest położony niedaleko – zauważył Rafał Kot, ekspert TVP.

Poniedziałek będzie ważnym dniem dla jego syna. Maciej Kot upadł po lądowaniu w drugiej serii niedzielnych zawodów. Być może czeka go krótka przerwa w treningach. – Zobaczymy jak będę się czuł po wstaniu z łóżka. Wtedy podejmiemy decyzję. Patrzę jednak z optymizmem. Mam nadzieję, że w ogóle nie będzie przerwy. W poniedziałek mamy trening na siłowni – zaznaczył mistrz świata w drużynie z Lahti.

Titisee-Neustadt dzieli od Hinterzarten jedynie 10 kilometrów. Odległość z domu Horngachera do Engelbergu to niecałe 180 kilometrów. Zmagania w Szwajcarii zaczną się w piątek od kwalifikacji. Na sobotę i niedzielę zaplanowano konkursy indywidualne.

SPRAWDŹ KLASYFIKACJĘ GENERALNĄ PŚ

Maciej Kot: musiałem walczyć, by uniknąć kontuzji
Schlierenzauer opisuje: Stoch pasjonatem, a Żyła...
Gregor Schlierenzauer: wciąż jestem młody. To, co najlepsze przede mną

podobne informacje

Letnie GP: Trudne zadanie Polaków. Stoch przełamie złą serię?

Piwo z mekki Letniego GP. Stoch goni Widhoelzla

Sędziowie surowi dla Kota. "Nie wiem dlaczego..."

Letnie Grand Prix: Maciej Kot drugi w Hinterzarten