tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowy trener Wisły. Kim jest Joan Carrillo?

W niedzielę, po porażce 0:1 z Wisłą Płock w 19. kolejce Lotto Ekstraklasy, z funkcji trenera piłkarzy Wisły Kraków zwolniono Kiko Ramireza. Od nowego roku zastąpi go Hiszpan Joan Carrillo, którego CV wygląda całkiem obiecująco.
Joan Carrillo (Fot. Getty Images)

Czytaj też: Wisła Kraków zwolniła Kiko Ramireza

Nowy szkoleniowiec krakowskiego zespołu jako piłkarz reprezentował barwy takich klubów jak Girona FC, FC Andorra i Polideportivo Ejido. Pracę trenerską rozpoczął w zespołach młodzieżowych Espanyolu, zaliczył też krótki epizod w Gironie. W latach 2009-2011 był asystentem Mauricio Pochettino (obecnego szkoleniowca Tottenhamu) w pierwszym zespole Espanyolu.

Potem pracował w węgierskim Videotonie Szekesfehervar: przez trzy lata jako asystent Paulo Sousy, a potem już jako pierwszy trener. W sezonie 2014/15 pod jego wodzą Videoton wywalczył tytuł mistrza Węgier. Jednak zaraz po tym sukcesie Carrillo odszedł, gdyż nie zgadzał się z polityką transferową klubu.

Joan Carrillo (Fot. twitter.com/WislaKrakowSA)

Jesienią 2015 roku został trenerem występującego w La Liga UD Almeria. Prowadził ten zespół w 11 meczach (6 remisów i 5 porażek), po czym został zwolniony. W Almerii grali wówczas dwaj piłkarze z obecnego składu Wisły – Julian Cuesta i Fran Velez.

W listopadzie ubiegłego roku, po zwolnieniu Dariusza Wdowczyka, Carrillo prowadził rozmowy z Białą Gwiazdą, ale ostatecznie wybrał ofertę Hajduka Split. Z chorwackim klubem zajął trzecie miejsce na koniec sezonu 2016/17. 6 listopada, po porażce 2:3 z ostatnim w tabeli NK Rudes, pożegnał się z posadą.

Kiko Ramirez (fot. PAP) Carrillo w Krakowie ma się pojawić jeszcze w tym roku. Umowa z nowym szkoleniowcem będzie obowiązywać do 30 czerwca 2019 roku. W dwóch najbliższych meczach z Cracovią i Zagłębiem Lubin drużynę poprowadzą wspólnie asystenci zwolnionego Ramireza – Radosław Sobolewski i Kazimierz Kmiecik.

Ramirez został zwolniony w niedzielę, po tym jak Wisła Kraków przegrała 0:1 z Wisłą Płock. Była to druga kolejna porażka krakowian na własnym stadionie.

Ramirez został trenerem Wisły 3 stycznia tego roku. Prowadził drużynę w 38 meczach (36 w Ekstraklasie i dwa w Pucharze Polski). Po 19 kolejkach tego sezonu zostawił zespół na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 28 punktów.

Kariera trenerska Joana Carrillo:

(fot. SPORT.TVP.PL)

podobne informacje

Oficjalnie: doświadczony Serb w Wiśle Kraków

Joan Carrillo rozpoczął przygotowania z Wisłą

Wisłę obejmie maratończyk. "Z Hajduka zwolnili go zawodnicy"