tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zwrot akcji w sprawie Kubicy. Koniec marzeń o powrocie?

Williams najprawdopodobniej wybrał kierowcę, który w przyszłym sezonie będzie partnerem Lance'a Strolla. Według kilku dobrze poinformowanych źródeł, nie będzie to Robert Kubica. Priorytetem dla Brytyjczyków ma być Rosjanin Siergiej Sirotkin.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Szef Williamsa: Kubica wykonał fantastyczną robotę

Były kierowca testowy Renault brał udział w oficjalnych testach F1, razem z Polakiem, na torze w Abu Zabi. Obaj przejechali wiele okrążeń i osiągali porównywalne czasy, ale – według pierwszych informacji – to Kubica był bliżej podpisania kontraktu z Williamsem.

Wydaje się jednak, że wyczekiwany przez polskich kibiców powrót może nie dojść do skutku. Według Roberto Chinchero – dobrze poinformowanego dziennikarza, który pracuje dla Sky Italia i portalu motorsport.com – Brytyjczycy zdecydowali się postawić na Sirotkina. Negocjacje w sprawie umowy są już ponoć w zaawansowanej fazie, a oficjalne ogłoszenie jej podpisania może nastąpić już we wtorek.

Informację Chinchero potwierdził także rosyjski ekspert – Oleg Karpow, który pisze dla rosyjskiego "Motorsportu". Według niego, Kubica "wypadł z gry" o miejsce w F1.

Tylko Williams nie ogłosił jeszcze pełnego składu na przyszły sezon. Jeżeli ostatnie informacje okażą się prawdziwe, to Polak nie będzie ścigał się w Formule 1. Zespół z Grove oficjalną decyzję prawdopodobnie poda jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Pięć najważniejszych momentów w karierze Roberta Kubicy
Ostatni krok przed Kubicą. "To jest jak film"
Kubica pokazał moc. Kontrakt prezentem pod choinkę?

podobne informacje

Były kierowca F1: to wstyd dla sportu, że Kubica przegrał z Sirotkinem

Zmiana w trakcie sezonu? Kubica musi być cierpliwy

Kubica: celem jest zostanie kierowcą wyścigowym

F1: znamy składy wszystkich zespołów na sezon 2018