tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Złamany nos, krwiaki, siniaki… Polki po meczu z Angolą

Mecz z Angolą na mistrzostwach świata kosztował nasze piłkarki ręczne sporo zdrowia. Dosłownie, bo Joanna Drabik i Joanna Szarawaga trafiły nawet do szpitala. Zawodniczki pojawiły się na trybunach podczas naszego ostatniego spotkania w turnieju z Brazylią (29:27).
Joanna Drabik i Joanna Szarawaga (fot. Twitter/Sylwia Michałowska)

MŚ: emocje w końcówce. Czeszki grają dalej

Kudłacz-Gloc: ten mecz zagrażał naszemu życiu Starcie z drużyną z Afryki zakończyło się naszym zwycięstwem dopiero po rzutach karnych. Wcześniej, już w 3. minucie, po ataku Magdy Cazangi, ucierpiała Drabik. Kołowa MKS-u Lublin została zmieniona przez swoją byłą klubową koleżankę – Szarawagę.

Drabik z zakrwawioną twarzą trafiła do szpitala, gdzie zdiagnozowano złamanie nosa. Na domiar złego w 20. minucie starcia przy stanie 9:9 w akcji obronnej kontuzji doznała także Szarawaga. 23-letnia obrotowa otrzymała od rywalki cios w twarz otwartą dłonią.

Karolina Kudłacz-Gloc nie przebierała w słowach. – Nie spodziewałam się, że rywalki zagrają tak brutalnie. To zagrażało naszemu życiu i zdrowiu. Prawie każde nasze wejście kończyło się brzydkim faulem – powiedziała kapitan reprezentacji.

Drabik i Szarawaga nie mogły zagrać w meczu z Brazylią, ale pojawiły się na trybunach, by wspierać koleżanki. Te zdobyły Puchar Prezydenta, pokonując na zakończenie naszego udziału w turnieju Brazylijki 29:27.

MŚ kobiet: Polska – Brazylia (skrót)
MŚ kobiet: Angola – Polska (skrót)
Polskie szczypiornistki z Pucharem Prezydenta IHF
Kudłacz-Gloc: to był mecz godny ćwierćfinału
Kinga Achruk: mentalnie było kiepsko, ale udało nam się podnieść
Hanna Rycharska: myślę, że nie przeszkadzałam drużynie

podobne informacje

Wicemistrzynie olimpijskie zagrają w półfinale MŚ

Pancerna obrona Szwedek. Dunki nie zagrają o medale

MŚ kobiet: znamy komplet ćwierćfinalistek

MŚ: Polska – Węgry 28:31. Polki bez szans na awans