tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Czteroletnia dyskwalifikacja Zielińskiego utrzymana w mocy

Panel dyscyplinarny przy Polskiej Agencji Antydopingowej utrzymał w pełni sentencję wydaną w orzeczeniu z pierwszej instancji – czteroletnią dyskwalifikację nałożoną na ciężarowca Adriana Zielińskiego.
Adrian Zieliński (fot. Getty Images)

Apelacja od czteroletniej kary dyskwalifikacji została w całości oddalona – poinformował pełniący obowiązki dyrektora Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski. Zieliński został wykluczony z reprezentacji Polski podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku po ujawnieniu w jego organizmie środka dopingowego. Mistrz olimpijski w kategorii do 85 kg z Londynu cały czas twierdził, że nigdy świadomie nie zażywał zabronionego środka nandrolonu, który został wykryty.

Jednak jego zapewnieniom nie dał wiary panel dyscyplinarny Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, który 13 stycznia 2017 roku zdecydował o nałożeniu na zawodnika czteroletniej dyskwalifikacji. Pozytywny wynik dało badanie próbki pobranej 1 lipca 2016 roku w Polsce.

Zieliński zapewnił, że jego wszystkie plany sportowe są nadal związane z ciężarami i że trenuje po to, aby utrzymać formę i walczyć o prawo startu w igrzyskach w Tokio z 2020 roku. Przysługuje mu jeszcze odwołanie do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

podobne informacje

CAS potwierdził czteroletnią dyskwalifikację Zielińskiego

Sprawa dopingu Adriana Zielińskiego ponownie odroczona

Sprawa dopingu Zielińskiego jeszcze nie zakończona

Panel dyscyplinarny odroczył sprawę Zielińskiego