tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Poobijana twarz Polki. Wypadek podczas treningu w Ramsau

Joanna Szwab – polska skoczkini narciarska i wicemistrzyni Polski z 2014 roku – upadła podczas treningu w Ramsau i trafiła do szpitala. Zdjęciem po wypadku podzieliła się z fanami za pomocą Instagrama.
Joanna Szwab (fot. Instagram/PAP)

Nowy plan skoczków. "Tutaj wszystko płynie"

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło przed zawodami Pucharu Świata w Hinterzarten. Szwab nie ma obecnie miejsca w kadrze, ale cały czas z nią trenuje, starając się odzyskać pozycję. 20-latka po wybiciu z progu straciła kontrolę nad nartą i spadła na zeskok.

Treningi w Ramsau miały wyłonić czwórkę, która wystąpi podczas konkursu drużynowego. Wiadomo, że reprezentantka klubu KS Chochołów w nim nie wystartuje. Obok Kamili Karpiel – triumfatorki Letniego Pucharu Kontynentalnego – rywalizować będą: Magdalena Pałasz, Kinga Rajda i najprawdopodobniej Anna Twardosz.

"Co cię nie zabije, to cię wzmocni" – napisała na Instagramie Szwab, dając znak, że pomimo poobijanej twarzy wszystko z nią w porządku.

Pod koniec listopada podobny wypadek na tej samej skoczni miał Thomas Diethart. Austriak także upadł na zeskok, doznając wstrząśnienia mózgu, zmiażdżenia części płuc oraz licznych otarć i ran. Jego stan jest jednak stabilny.

Joanna Szwab po wypadku w Ramsau (fot. Instargram/a_s.k_a)

podobne informacje

MP: dziś "drużynówka". Na starcie... jedna kobieta

W Lillehamer panie będą skakać z panami