tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szczęsny dłużej na ławce? Buffon nie powiedział "pas"

Niepokojące wieści dla Wojciecha Szczęsnego. Włoski "Mediaset" podaje, że Gianluigi Buffon rozważa kontynuowanie kariery w przyszłym sezonie. Potrzebuje jedynie zapewnienia, że nadal będzie odgrywał ważną rolę w drużynie.
Wojciech Szczęsny i Gianluigi Buffon (fot. Getty Images)

Grali kadrowicze: na plus Glik, Grosicki i bramkarze

Wydawało się, że mistrz Włoch ma jasny plan wobec Polaka. W obecnych rozgrywkach miał się uczyć u boku Buffona i nabierać doświadczenia, aby od przyszłego lata bronić regularnie w pierwszym zespole. Te założenia mogą jednak się zmienić.

Mimo że Buffon skończył już 39 lat, to nadal jest w dobrej formie. W związku z tym rozważa możliwość, że w przyszłym sezonie nadal będzie pierwszym bramkarzem Juventusu. Chce mieć jednak pewność, że nadal będzie traktowany jak kluczowy zawodnik.

Gianluigi Buffon (fot. Getty Images) "Tuttosport" uważa jednak, że na 99 proc. jego przyszłość jest za biurkiem. Jedynym problemem, jeśli można tak to nazwać, jest posada, jaką obejmie. Klub ma jeszcze dużo czasu, aby znaleźć miejsce dla legendy. Buffon raczej nie będzie robił problemów przy podpisywaniu kontraktu. W ostatnim czasie umowy dogadywał w trakcie kolacji lub kawy z prezydentem Juventusu.

Bramkarz występuje w "Starej Damie" od 2001 roku. W tym sezonie zagrał w 16 meczach, zachowując siedem czystych kont. Szczęsny z kolei zagrał w siedmiu spotkaniach. Ostatni raz w miniony weekend z Interem.

Polskie trio z Genui marzy o mundialu