tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Messi: mam nadzieję, że futbol spłaci dług wobec mnie

Lionel Messi udzielił wywiadu dziennikarzom z oficjalnej strony Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). Głównym tematem był przyszłoroczny mundial w Rosji.
Lionel Messi (fot. Getty)

Kara za... "skośne oczy". Mundial bez Kolumbijczyka?


Triumf na mistrzostwach świata jest najważniejszym brakującym skalpem w kolekcji Argentyńczyka. Niewiele jednak brakowało, a Albicelestes nie zakwalifikowaliby się do turnieju finałowego. – Brak awansu byłby wielkim ciosem dla naszej drużyny i dla mnie – zaznaczył pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki.

Leo Messi (fot. Getty Images) Messi pojedzie na mundial po raz czwarty. Dwa pierwsze starty kończył na ćwierćfinale. Trzecie podejście zakończyło się finałową porażką z Niemcami 0:1 po dogrywce. – Nie wiem, czy rana kiedykolwiek się zagoi. Mistrzostwa świata są z jednej strony słodkim wspomnieniem, a z drugiej strony gorzkim ze względu na to jak się kończyły – zaznaczył kapitan Argentyny.

Zespół Jorge Sampaoliego zagra w grupie D mundialu 2018. Messi scharakteryzował rywali. – Islandia może wydawać się łatwa, ale jest dobrze zorganizowana w obronie, Chorwacja daje więcej miejsca do gry, ale ma znakomitych graczy. Z kolei Nigeria jednego dnia może strzelić cztery gole, a innego może pozwolić ci na to samo – zaznaczył.

Selekcjoner Argentyny powiedział po awansie, że "futbol jest winien Messiemu mistrzostwo świata". Co na to sam zawodnik? – Słyszałem o tym i... mam nadzieję, że futbol spłaci ten dług – zapowiedział ze śmiechem. As Barcelony został też poproszony o dokończenie zdania "W 2018 roku Leo Messi zostanie..." – po raz trzeci ojcem – wybrnął piłkarz.

Kwestionariusz Bońka. "Wybaczam wszystko wszystkim"
Boniek o Twitterze. "Muszę być świętszy od biskupa?"