tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zlatan nie wybacza. "Pep to najbardziej niedojrzały trener"

Zlatan Ibrahimović był w jednym klubie z Pepem Guardiolą tylko przez sezon osiem lat temu, ale konflikt pomiędzy nimi pozostaje otwarty do tej pory. Szwed po raz kolejny zaatakował Hiszpana, tym razem nazywając go "najbardziej niedojrzałym trenerem, z jakim pracował".
Zlatan Ibrahimović, Pep Guardiola (fot. Getty Images)

Współautor sagi "Millennium" napisze film o Zlatanie

Dziś po dwóch stronach barykady w Manchesterze, w sezonie 2009/2010 przebywali razem w FC Barcelona. Guardiola sprowadził Ibrahimovicia w miejsce Samuela Eto’o. Napastnik w 45 meczach strzelił 22 gole. Nie był jednak zadowolony z faktu nieregularnej gry, co szybko przerodziło się w konflikt ze szkoleniowcem.

Niepowodzenie w klubie z Katalonii w pełni zrzuca na Guardiolę. Twierdzi, że nie potrafi zarządzać ludźmi, a także nie traktuje ich z szacunkiem. – Jeśli wszedłbym do pokoju, on by natychmiast wyszedł. Poszedłbym się z nim spotkać, a on skierowałby się gdzie indziej. Wiem, że chodziło o coś innego niż piłkę nożną– przyznał w wywiadzie ze Sky Sports Italia.

Ibrahimović opuszcza boisko w półfinale LM sezonu 2009/2010 (fot. Getty) – Problem leżał po jego stronie. To on nie potrafił go rozwiązać. Pamiętam doskonale pierwszy dzień w klubie. Powiedział, że piłkarze Barcelony nie przyjeżdżają na treningi w Ferrari lub w Porsche– powiedział. – Już wtedy mnie ocenił, kompletnie nie wiedząc jaką jestem osobą. Takich rzeczy nie wolno robić– dodał.

– Czytałem, że to samo przydarzyło się Mario Mandżukiciowi i Samuelowi Eto’o. Nie był najgorszym trenerem z jakim pracowałem, ale na pewno najbardziej niedojrzałym, bo nie potrafił rozwiązywać swoich problemów– ocenił. Według niego, cały konflikt mógł wyniknąć z tego, że kwestionował opieranie drużyny o Leo Messiego.

– Pierwsze pół roku czułem się dobrze, strzeliłem mnóstwo goli, wygraliśmy dwa superpuchary. Potem zmieniono system gry, a kilku zawodników zostało poświęconych na korzyść Messiego. Powiedziałem to Guardioli i stwierdził, że akceptuje moje zdanie. Po tej rozmowie posadził mnie na ławce w kilku kolejnych meczach. Od tamtej pory nie tylko się do mnie nie odezwał. Nawet nie patrzył w moją stronę! – powiedział.

Takie słowa to można określić jako kolejne echo derbów Manchesteru, w których City wygrali na Old Trafford z United 2:1. Zaraz po meczu Jose Mourinho oskarżył piłkarzy rywali, że świętowali zbyt głośno w szatni, co zostało odebrane jako brak szacunku wobec przegranych.

Prawdopodobne, że to także odpowiedź na słowa, jakie miał usłyszeć Ibrahimović ze strony City. Według hiszpańskiej "Marki" powiedziano mu, że "dużo mówi, a mało porusza się na boisku".

BarcaTV: najlepsze gole Guardioli

podobne informacje

Na ratunek Zlatan Ibrahimović. Szwed pomoże byłemu klubowi?

Zlatan Ibrahimović wróci do Europy? "Mamy bliskie relacje..."

Zlatan Ibrahimović spada w rankingach popularności

Legenda namawiała Ibrahimovicia. "Zabrakło nam pieniędzy"