1
:
0
0:0
60'Robert Lewandowski

Skromne zwycięstwo Bayernu. "Lewy" bohaterem

Bayern Monachium pokonał FC Koeln 1:0 (0:0) na Allianz-Arena. Gola strzelił w drugiej połowie Robert Lewandowski. 90 minut grał też Paweł Olkowski, który ma prawo być zadowolony z tego występu.
Frederik Soerensen w starciu z Robertem Lewandowskim (fot. PAP/EPA)

BOHATER MECZU: Robert Lewandowski

Monachijczycy przez godzinę nie potrafili skruszyć muru FC Koeln. Polak często koncentrował na sobie uwagę obrońców, był bardzo uważnie kryty, ale w akcji, która skończyła się golem, znakomicie uciekł obrońcom i wykorzystał podanie Thomasa Muellera.

19 i 20 grudnia zostaną rozegrane mecze 1/8 finału Pucharu Niemiec. Transmisje w TVP Sport, na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.

Paweł Olkowski i Franck Ribery (fot. PAP/EPA) JAK PADŁY BRAMKI?

60' (1:0) Po zagraniu w pole karne, piłkę głową uderzył Mueller, a wbiegający Lewandowski skończył akcję będąc pięć metrów od celu.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

38' Mueller uciekł obrońcom, opanował piłkę po podaniu z głębi pola, ale świetnie wyczuł go Timo Horn.
47' David Alaba znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale w najprostszej sytuacji nie trafił do bramki.
53' Mueller dośrodkował niezwykle precyzyjnie do Lewandowskiego, który z dwóch metrów uderzył niecelnie głową.
66' Kingsley Coman kopnął z bliska, ale w poprzeczkę.
87' Lukas Kluenter przejął piłkę i lewą nogą mocno kopnął w stronę bramki, ale przytomnie zachował się Tom Starke.

OCENY SPORT.TVP.PL

Robert Lewandowski – 7

Przede wszystkim strzelił gola "za trzy". Stoczył też wiele pojedynków z obrońcami, a umiejętnie poruszając się w polu karnym robił wiele miejsca wbiegającym kolegom.

Paweł Olkowski – 7

W obronie niemal bezbłędny. Włożył dużo zdrowia w ten mecz, wielokrotnie ścierał się z Franckiem Ribery'm, często rozbijał ataki Bawarczyków na skrzydle. Być może mógł częściej pokazywać się w atakach, ale dość zachowawcza gra wynikała też zapewne z niezwykle defensywnej taktyki Koeln.

Robert Lewandowski: Heynckes? W szczegółach widać różnicę...