0
3
2

Powrót Krychowiaka, trudny wieczór Fabiańskiego

Po czterech kolejkach przerwy Grzegorz Krychowiak powrócił do wyjściowego składu West Bromwich Albion. Jego zespół sprawił niespodziankę – zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Liverpoolem. Swansea Łukasza Fabiańskiego nie miało szans w starciu z Manchesterem City. Zespół Polaka przegrał 0:4 (0:2).
Grzegorz Krychowiak w walce z Mohamedem Salahem (fot. Getty)

Zlatan nie wybacza. "Pep to najbardziej niedojrzały trener"

Po raz ostatni Krychowiak zagrał od początku w przegranym 0:4 meczu z Chelsea 18 listopada. W kolejnych czterech starciach zaliczył zaledwie sześć minut w rywalizacji z Newcastle (2:2). W środowy wieczór po raz pierwszy postawił na niego nowy szkoleniowiec WBA – Alan Pardew, dla którego było to drugie spotkanie na ławce trenerskiej tego klubu.

Liverpool przeważał, ale nie potrafił sforsować dobrze zorganizowanej obrony zespołu gości, w którym bardzo dobrze spisywał się reprezentant Polski. Według fachowego portalu whoscored.com był jednym z najlepszych zawodników spotkania (ocena 7,9 w skali 1-10). W 79. minucie zmienił go Chris Brunt.

David Silva strzela gola Łukaszowi Fabiańskiemu (fot. Getty) Meczu z liderem Premier League nie będzie miło wspominał Fabiański. Jego drużyna przegrała zespołem Pepa Guardioli 0:4. Najlepszym piłkarzem był David Silva, który zdobył dwie bramki. Przy pierwszej niezbyt pewnie zachował się bramkarz polskiej kadry, który nie wyszedł do piłki, dośrodkowanej przez Bernardo Silvę. Niezdecydowanie wykorzystał wspomniany Hiszpan. W kilku innych sytuacjach Polak zapobiegł stracie kolejnych goli.

Po raz kolejny lokalnemu rywalowi zabrał punkty West Ham. Po weekendowym zwycięstwie 1:0 nad Chelsea, bezbramkowo zremisował z Arsenalem. Manchester United nie bez problemów pokonał 1:0 Bournemouth (Artur Boruc na ławce). Jedynego gola strzelił Romelu Lukaku. Trzy punkty zgarnął też Tottenham, który wygrał 2:0 z Brighton.

W tabeli prowadzi Manchester City, który ma jedenaście punktów przewagi nad Manchesterem United. Zespoły Polaków cały czas są w trudnej sytuacji. WBA Krychowiaka jest na siedemnastym, a Swansea Fabiańskiego na dwudziestym miejscu.