88 Patryk Małecki 82'
  Michał Probierz
  Radoslaw Sobolewski

Hiszpańskie derby Krakowa. Wisła rozbiła Cracovię

Wisła rozbiła na wyjeździe Cracovię 4:1 (2:0) w 20. kolejce Lotto Ekstraklasy. To drugie z rzędu wygrane derby przez Białą Gwiazdą – po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2010/2011. Trzy z czterech goli strzelili Hiszpanie – dwie bramki zdobył Jesus Imaz, a jedną dorzucił Carlitos, który miał także asystę przy trafieniu Marcina Wasilewskiego.
Radość piłkarzy Wisły (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

POLOWANIE NA TRENERÓW. CZY POLSKA JEST WYJĄTKIEM?

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze – Pasy zepchnęły rywali do głębokiej defensywy, ale na stuprocentowe okazje to się nie przełożyły. I gdy wydawało się, że przed przerwą goli nie będzie, Wisła rozpoczęła swój koncert.

Najpierw w 42. minucie dośrodkowanie Carlitosa z rzutu rożnego na gola efektownym strzałem zamienił Marcin Wasilewski, a 180 sekund później na listę strzelców wpisał się Jesus Imaz. Kwadrans przerwy nie wystarczył gospodarzom na otrząśnięcie się po tych dwóch ciosach i kilka chwil po wznowieniu gry w drugiej połowie było już 3:0 – Adama Wilka ponownie pokonał Jesus Imaz.

W 55. minucie sędzia Krzysztof Jakubik przerwał spotkanie – kibice Cracovii obrzucili racami i petardami sektor zajmowany przez sympatyków Wisły. Po dłuższej przerwie mecz został wznowiony, ale główny arbiter zaznaczył, że jeśli fani miejscowych jeszcze raz doprowadzą do podobnej sytuacji, to gospodarze zostaną ukarani walkowerem.

Ostatecznie do tego nie doszło, a 67. minucie Carlitos pokonał bramkarza Pasów pięknym strzałem z rzutu wolnego. Wynik spotkania w końcówce ustalił Michał Helik, ale było to tylko i wyłącznie trafienie na otarcie łez dla Cracovii.