2
:
2
2:2
27'Giorgi Merebaszwili
30'Damian Szymański

Emocje głównie przed przerwą. Remis Sandecji w Płocku

Wisła Płock zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 2:2 (2:2) w 20. kolejce Lotto Ekstraklasy. Wszystkie gole zostały strzelone przed przerwą – na listę strzelców wpisali się Giorgi Merebaszwili i Damian Szymański oraz Aleksandyr Kolew i Adrian Danek.
Nico Varela i Adrian Basta (z prawej, fot. PAP/Marcin Bednarski)

POLOWANIE NA TRENERÓW. CZY POLSKA JEST WYJĄTKIEM?

Sandecja zaatakowała już w 2. minucie. Po akcji Patrika Mraza z lewej strony, piłka poszybowała do Aleksandyra Kolewa, który z bliska pokonał Seweryna Kiełpina. Na wyrównanie kibice nie czekali zbyt długo. W 27. minucie, po podaniu Semira Stilicia, piłka minęła Mraza i Adriana Danka, a z sześciu metrów piłkę wpakował do siatki Giorgi Merebaszwili. Na trybunach jeszcze trwała radość po zdobyciu wyrównującego gola, a w 30. minucie strzałem z woleja podwyższył wynik Damian Szymański korzystając z zamieszania na polu karnym rywali.

Wisła atakowała, ale goście swoim zwyczajem nie odpuszczali i w 37. minucie, sytuację wykorzystał Adrian Danek, strzelając z 11 metrów przy słupku, ustalając wynik do przerwy. W drugiej części gra nieco siadła, dopiero w 55. minucie Wojciech Trochim oddał pierwszy groźny strzał na bramkę gospodarzy. W 70., po rzucie rożnym, po drugiej stronie boiska szansę miał Adam Dźwigała, którego uruchomił Nico Varela. Jednak strzał z pięciu metrów był niecelny.

Dwie minuty później z rzutu wolnego dośrodkował Semir Stilić, Kante strzelił z 15 metrów głową, ale futbolówka minęła o centymetry słupek. W 85. minucie, w ogromnym zamieszaniu pod bramką Michała Gliwy, mocnym strzałem popisał się Damian Szymański, ale trafił prosto w bramkarza Sandecji.

Końcówka spotkania to kilka groźnych sytuacji stworzonych przez Wisłę, których nie miał kto wykończyć i wynik się nie zmienił. Bardzo groźną i piękną akcję zmarnował Szymański w doliczonym czasie, piłka ponownie minimalnie minęła słupek.