Guardiola wie, jak wygrywać. Pobił rekord w Anglii, Hiszpanii i Niemczech

Środowe zwycięstwo 4:0 (2:0) ze Swansea było dla Manchesteru City już 15. z rzędu. Tym samym piłkarze Pepa Guardioli pobili historyczny rekord angielskiej ekstraklasy, a on sam dodał ten rekord do kolekcji takich samych wywiezionych z Primera Division i Bundesligi.
Pep Guardiola (fot. Getty)

Zlatan nie wybacza. "Pep to najbardziej niedojrzały trener"

W historii było wiele wspaniałych drużyn, jak Liverpool z lat 80., Manchester United Sir Aleksa Fergusona czy Chelsea Jose Mourinho. Ale tylko my potrafiliśmy wygrać 15 kolejnych meczów. To tylko rekord, każdy może go pobić, ale łatwo na pewno nie będzie – powiedział Guardiola po pewnym zwycięstwie ze Swansea.

Pep Guardiola: menedżerowie myślą, że mogą sobie pozwolić na wszystko Oczywiście w pewnych momentach sprzyjało nam szczęście, strzelaliśmy gole w ostatnich minutach. Ale potrzeba dużo wiary i chęci, żeby wygrywać, wygrywać i wygrywać bez przerwy... – dodał.

15 wygranych z rzędu to nie tylko rekord Premier League (która pod tą nazwą istnieje od 1992 roku), ale całej angielskiej ekstraklasy od początków jej istnienia.

Hiszpan upodobał sobie zwycięskie serie – ten sam rekord bił w ojczyźnie i w Niemczech. Prowadząc Barcelonę wygrał 16 meczów z rzędu w sezonie 2010/11. Z kolei w Bayernie Monachium nie stracił punktów aż przez 19 kolejnych spotkań w sezonie 2013/14. Teraz czas na Włochy lub Francję..?