Grali kadrowicze: plaga kontuzji i przebudzenie Krychowiaka

Podsumowanie występów reprezentantów Polski w klubach wyjątkowo przygotowaliśmy również w czwartek, bo w środku tygodnia rozgrywano mecze ligowe i pucharowe. Dobrą wiadomością jest udany powrót do składu Grzegorza Krychowiaka. Złą – liczne kontuzje biało-czerwonych.
Grzegorz Krychowiak (fot. Getty)

"Niesamowity". Lewandowski w "10" strzelców Bundesligi

Krychowiak wyszedł w pierwszym składzie West Bromwich Albion po raz pierwszy od pięciu spotkań i zaliczył bardzo dobry występ. Zaliczył najwięcej kontaktów z piłką w swoim zespole, posłał najwięcej podań, miał najwięcej kluczowych zagrań i przechwytów. Wykonywał stałe fragmenty gry, był bliski asysty i walnie przyczynił się do cennego remisu wywiezionego z Liverpoolu. WhoScored.com wyżej od niego oceniło tylko stopera Ahmeda Hegazy'ego.

Lewandowski dziewiąty na świecie. Po MŚ skok na podium? Na swoim stałym, wysokim poziomie zagrał Robert Lewandowski i strzelił 15. gola w sezonie. Dał on zwycięstwo Bayernowi w meczu z 1.FC Koeln, a samemu "Lewemu" awans na 10. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Bundesligi. – To nie był łatwy mecz, Kolonia w ogóle nie chciała grać w piłkę – ocenił kapitan polskiej kadry.

Ale nie wszyscy Polacy grali w środku tygodnia. We Włoszech rozegrano jedynie kilka spotkań Pucharu Włoch, a we Francji w planie były tylko spotkania Pucharu Ligi (Kamil Glik zaliczył zwycięstwo i kolejne czyste konto). Kolejne rozczarowanie przeżył Łukasz Fabiański, który nie był w stanie zatrzymać rozpędzonego Manchesteru City – wpuścił aż cztery gole.

Grała za to Lotto Ekstraklasa, ale wielu kadrowiczów oglądało mecze z trybun. Kontuzjowani są Artur Jędrzejczyk, Maciej Makuszewski i Rafał Wolski, a za granicą z powodu urazów nadal nie grają Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Maciej Rybus. Obecnie kontuzje to największy problem reprezentantów.

BRAMKARZE:

Łukasz Fabiański (Swansea City) – cały mecz z Manchesterem City (0:4), ocena portalu WhoScored.com: 6,8 (skala: 1-10)
Łukasz Skorupski (AS Roma) – Roma w tygodniu nie grała
Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus w tygodniu nie grał

OBROŃCY:

Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – cały mecz Pucharu Włoch z Fiorentiną (2:3) na ławce
Thiago Cionek (Palermo) – Palermo nie grało w tygodniu
Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w meczu Pucharu Ligi z Caen (2:0)
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Dynamo nie grało w tygodniu
Jarosław Jach (KGHM Zagłębie Lubin) – poza kadrą w meczu z Lechem Poznań (0:0)
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – poza kadrą w meczu z Piastem Gliwice (1:0)
Michał Pazdan (Legia Warszawa) – 82 minuty i żółta kartka w meczu z Piastem Gliwice (1:0), ocena "Przeglądu Sportowego" (1-10): 6
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – poza kadrą w meczu z Mainz (2:0)

POMOCNICY:

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – poza kadrą w meczu z RB Lipsk (1:1)
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – 90 minut w meczu z Pirinem Błagojewgrad
Kamil Grosicki (Hull City) – Hull nie grało w tygodniu
Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) – 79 minut w meczu z Liverpoolem (0:0), ocena WhoScored.com: 7,9
Karol Linetty (Sampdoria Genua) – poza kadrą w meczu z Fiorentiną (2:3)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – poza kadrą w meczu z Tosno
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) – QPR nie grało w tygodniu
Piotr Zieliński (Napoli) – Napoli nie grało w tygodniu
Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) – 90 minut i asysta w meczu z Koroną Kielce (5:1), ocena "PS": 7
Damian Kądzior (Górnik Zabrze) – od 61. minuty i żółta kartka w meczu z Arką Gdynia (0:1), ocena "PS": 5
Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze) – 90 minut w meczu z Arką Gdynia (0:1), ocena "PS": 6
Maciej Makuszewski (Lech Poznań) – poza kadrą w meczu z Zagłębiem Lubin (0:0)
Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) – poza kadrą w meczu z Pogonią Szczecin (1:3)
Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) – od 77. minuty w meczu z Piastem (1:0)

NAPASTNICY:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i gol w meczu z Koeln (1:0), ocena WhoScored.com: 7,5
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – Chievo nie grało w tygodniu
Kamil Wilczek (Broendby) – Broendby nie grało w tygodniu
Jakub Świerczok (KGHM Zagłębie Lubin) – 90 minut w meczu z Lechem (0:0), ocena "PS": 5

Oko w oko: wywiad ze Zbigniewem Bońkiem
Boniek o Twitterze. "Muszę być świętszy od biskupa?"
Boniek: nie ingeruję w decyzje Nawałki
Z kim zagramy przed MŚ? "Losowanie zmieniło plany"
Maciej Sawicki: wszystkie mecze w Polsce