Królewscy krytycznie o VAR. "Bałagan"

Real Madryt pokonał Al-Jazirę 2:1 w półfinale klubowych mistrzostw świata, ale w pierwszej połowie – po konsultacji z systemem VAR –nie uznano gola Casemiro. Cały system wideoweryfikacji wciąż budzi zastrzeżenia. – Futbol byłby bez tego lepszy – podkreślił Gareth Bale. Transmisje z turnieju w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Sandro Ricci (L) i Casemiro (P) (fot. PAP/EPA)

Al-Jazira – Real 1:2. Awans wywalczony w mękach

Casemiro zdobył bramkę po uderzeniu piłki głową. Sędzia po konsultacji z VAR anulował gola, bo Karim Benzema w tamtej sytuacji był na spalonym i przeszkadzał jednemu z rywali. Podejmowanie decyzji trwało jednak bardzo długo...

Romarinho (L) i Luka Modrić (P) (fot. Getty Images) Musieliśmy czekać trzy-cztery minuty, co nie było przyjemne. Musimy mieć pewność, że to wszystko zostanie poprawione – stwierdził trener Zinedine Zidane.

Wiele wątpliwości związanych z VAR miał też Luka Modrić, pomocnik Królewskich. Chorwat w przeszłości już skrytykował system, a VAR od przyszłego roku ma pojawić się także w La Liga, gdzie sędziowie popełniają poważne błędy.

Ostatnio powiedziałem coś, co niektórym ludziom się nie spodobało, ale dla mnie VAR jest trochę dezorientujący. W niektórych przypadkach może to pomóc, jednak podejmowanie decyzji trwa zbyt długo. W meczu z Al-Jazirą w tej kwestii był po prostu bałagan – ocenił Modrić.

Mniej dyplomatyczny był Bale, który postrzega VAR negatywnie. – To mi się nie podoba, ale nie ja podejmuję decyzje – przyznał Walijczyk.

KMŚ: Ronaldo najlepszym strzelcem w historii

KMŚ: Al-Jazira – Real Madryt 1:0: gol Romarinho
KMŚ: Al-Jazira – Real Madryt 1:1: gol Ronaldo
KMŚ: Al-Jazira – Real Madryt 1:2: gol Bale'a
KMŚ, 1/2 finału: Real Madryt – Al-Jazira (skrót)