tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fręch powalczy o udział w turniejach wielkoszlemowych

Magdalena Fręch przegrała z rozstawioną z numerem "7" Chorwatką Alją Tomljanović 5:7, 5:7 w ćwierćfinale tenisowego turnieju ITF w Dubaju. Polka w drodze do najlepszej ósemki pokonała m.in. byłą siódmą rakietę świata, Szwajcarkę Patty Schnyder. Tenisistka z Łodzi, która w piątek będzie świętować 20. urodziny, skończy sezon w najlepszej dwusetce rankingu WTA.
Magdalena Fręch (fot. Getty Images)

Fręch będzie mogła po raz pierwszy w karierze wystąpić w eliminacjach turnieju wielkoszlemowego – w styczniu powalczy o udział w Australian Open. – Jestem bardzo podekscytowana, więc myślę, że jak najbardziej będę walczyć o zwycięstwa – na początku w eliminacjach, a później oczywiście krok po kroku – mam nadzieję, że w turnieju głównym. Zaczynam od nowego roku i myślę, że będzie on przełomowy.

Polka z dużym optymizmem myśli o całym nadchodzącym sezonie. – Raczej jest pewność, że załapię się na kwalifikacje wszystkich wielkich szlemów. Wiadomo, cały czas będę próbować zdobywać coraz więcej punktów i walczyć o turnieje główne, bo myślę, że jest to bardzo realne.

Fręch wygrała trzy turnieje rangi ITF – ostatni w sierpniu w Brunszwiku.

podobne informacje

Polskie wyskoki i następczyni Sereny Williams. Podsumowujemy sezon WTA

WTA w Taszkiencie: Magdalena Fręch odpadła w pierwszej rundzie

Guangzhou: Magdalena Fręch odpadła w I rundzie

Hiroszima: Magdalena Fręch odpadła w pierwszej rundzie