tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Ma dwie nogi, ale i tak do nas pasuje". Grosicki ambasadorem kadry w amp futbolu

Najszybszy piłkarz kadry Adama Nawałki został ambasadorem reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach. Kamil Grosicki będzie pomagał zawodnikom i promował ampfutbolową ideę piłki nożnej dla wszystkich. W przyszłym roku reprezentacja w amp futbolu, podobnie jak kadra PZPN, powalczy o medale mistrzostw świata.
Kamil Grosicki i Kuba Kożuch (fot. inf. prasowa)

TRENER KADRY AMP FUTBOLU: CHCĘ, BY ZNIKNĘLI DURNIE

Takiej propozycji nie mogłem odrzucić – mówi 55-krotny reprezentant Polski. – Tytuł ambasadora ampfutbolowej kadry jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem. Cieszę się, że mogę kibicować chłopakom i wspierać ich w drodze po medale mistrzostw świata. Ich podejście do piłki motywuje również mnie do dalszej pracy i mam nadzieję, że w przyszłym roku zarówno ja, jak i chłopaki będziemy cieszyć się z mundialowych sukcesów – zapewnia.

Ampfutbolowa reprezentacja Polski powstała zaledwie kilka lat temu, ale dzięki determinacji i ciężkiej pracy już teraz należy do najlepszych drużyn na świecie. Biało-czerwoni rozegrali 68 meczów, w których strzelili 181 goli, zdobywając brązowy medal mistrzostw Europy i docierając do półfinału mistrzostw świata.

Ciężko pracujemy nad tym, żeby w przyszłym roku cieszyć się z medali nie tylko zdobytych przez Kamila i jego kolegów, ale też przez naszą kadrę – mówi Łukasz Miśkiewicz, bramkarz reprezentacji Polski w amp futbolu. – "Grosik", chociaż ma dwie nogi, idealnie pasuje do naszej drużyny, ponieważ nie brakuje mu również pasji, miłości do piłki i poczucia humoru. Super, że to właśnie Kamil został ambasadorem naszej kadry – cieszy się reprezentacyjny golkiper.

fot. inf. prasowa

Grosicki niedawno spotkał się w Warszawie z kilkoma piłkarzami po amputacjach, w tym z najszybszym zawodnikiem reprezentacji w amp futbolu, Kubą Kożuchem. – Świetnie było poznać się z Kamilem – mówi Kożuch, bohater meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy. – Cieszę się, że to właśnie "Grosik" został naszym ambasadorem. Myślę, że może nam bardzo dużo pomóc i nie ukrywam, że przy najbliższej okazji chętnie pościgam się z nim na boisku – rzuca wyzwanie Kuba.

Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach po wielkim sukcesie odniesionym podczas październikowych mistrzostw Europy w Turcji (pięć zwycięstw w sześciu meczach i brązowy medal turnieju) szykuje się już do mistrzostw świata, które odbędą się na początku listopada przyszłego roku w Guadalajarze. W ramach przygotowań ampfutboliści trenują indywidualnie i w klubach, spotykają się na zgrupowaniach kadry oraz biorą udział w meczach towarzyskich i turniejach. Głównym punktem przyszłorocznych przygotowań będzie wrześniowa VII edycja międzynarodowego turnieju Amp Futbol Cup w Warszawie.

Jeżeli tylko będzie to możliwe, na pewno pojawię się na Amp Futbol Cup, żeby kibicować chłopakom – zdradza Grosicki. – Patrząc na to, jak walczą na całego i jakie cuda potrafią robić z piłką jestem spokojny o ich wyniki i zastanawiam się tylko, czy poradziłbym sobie z nimi na boisku – uśmiecha się "Grosik".

ME w amp futbolu, mecz o 3. miejsce: Hiszpania – Polska (skrót)
ME w amp futbolu. Poznaj naszych medalistów
ME w amp futbolu: przedmeczowa jenga, trener został operatorem
ME w amp futbolu: kulisy pracy polskich "szpiegów"
"Polski Messi": marzę o tym, żeby się wyspać
ME w amp futbolu, półfinał: Turcja – Polska (skrót)

podobne informacje

Mistrz Polski w Lidze Mistrzów! Na razie ampfutbolowej...

Euro w Polsce, Liga Mistrzów, sekcja w Legii... Ambitne plany w amp futbolu

Robert Lewandowski dziękuje amp futbolistom. "Zdobyliście tysiące serc" [WIDEO]

Mistrzostwa świata w amp futbolu: Anglicy za mocni dla Polski