tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ekstraklasa: Lechia ukarana odjęciem jednego punktu

Lechia Gdańsk została ukarana przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN odjęciem jednego punktu w bieżącym sezonie piłkarskiej ekstraklasy. Ta sankcja została nałożona za naruszenie przepisów licencyjnych. Ponadto gdański klub musi zapłacić 200 tysięcy złotych.
Piłkarze Lechii Gdańsk (fot. PAP/Adam Warżawa)

Cracovię czeka kara za skandaliczne zachowanie kibiców

W czwartek Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zakończyła procedurę weryfikacji w klubach ekstraklasy i w trakcie postępowania stwierdzono, że Lechia naruszyła wymogi kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego – dotyczy on przeterminowanych zaległości finansowych.

Zgodnie z tym 31 października nie można mieć przeterminowanych zobowiązań wobec klubów piłkarskich z tytułu działalności transferowej oraz żadnych przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników, których termin płatności upłynął do 30 czerwca oraz z tytułu prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN, wydanych do 30 czerwca roku kalendarzowego, w którym rozpoczyna się dany sezon licencyjny.

Komisja ds. Licencji Klubowych zastrzeżenia wobec Lechii wysunęła 22 listopada, a we wtorek nałożyła sankcję w postaci odjęcia punktu i 200 tys. złotych grzywny.

Ten organ już cztery razy karał gdański klub. Po raz pierwszy przy procesie licencyjnym za sezon 2015/2016 - sankcja wyniosła wówczas 40 tys. złotych. Kolejne obiekcje komisja miała w styczniu 2016 roku - za spóźnienie z uregulowaniem wymaganych do 30 listopada 2015 roku należności Lechii odebrano punkt. Najbardziej ucierpieli na tym jednak nie gdańszczanie, tylko Podbeskidzie Bielsko-Biała, które nie awansowało do górnej ósemki (znalazł się w niej za to Ruch Chorzów), a następnie spadło z ekstraklasy.

Uwzględniając werdykt komisji, po 20 kolejkach ekstraklasy biało-zieloni z dorobkiem 23 punktów plasują się na 11. miejscu w tabeli.

podobne informacje

Ekstraklasa: dwa zgrupowania w planach Lechii Gdańsk

Sebastian Mila kończy karierę. "Nie byłem legendą"

Lechia blisko katastrofy. Stokowiec: nie chcę denerwować kibiców...

Zwycięski remis Cracovii. Utrzymanie Pasów w lidze