tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Aalvik Grimsbo: obecność syna daje mi dużo radości

Norweska bramkarka Kari Aalvik Grimsbo może liczyć na dodatkowe wsparcie przed piątkowym półfinałem MŚ piłkarek ręcznych. Transmisja meczu Norwegia – Holandia oraz Francja – Szwecja w TVP Sport, TVP 3, aplikacji mobilnej i na stronie SPORT.TVP.PL.
Kari Aalvik Grimsbo (fot. Getty Images)

Holandia zatrzyma norweskie dominatorki? Półfinały MŚ w TVP

Syn jednej z najbardziej doświadczonych zawodniczek w szeregach Norweżek – Sindre – udał się wraz z mamą do Niemiec. Czterolatek będzie uczestniczył w spotkaniu mediami w strefie mieszanej po spotkaniu z Holandią oraz odda kilka rzutów na bramkę… mamy.

To bardzo miłe, cieszę się jego obecnością. Nie widziałam go od końcówki listopada, kiedy brałyśmy udział w Mobelringen Cup. Na pewno wpłynie na mnie korzystnie fakt, że będę miała go przy sobie – mówiła Grimsbo, której oprócz syna towarzyszy także mąż Havardowi.

Fot. www.vg.no

Grimsbo, Katrine Lunde i Heidi Loke to trzy najstarsze zawodniczki wśród szczypiornistek norweskiej drużyny. Jako jedyne z zespołu są także matkami.

Co ciekawe obecność bliskich na turnieju rzadko ma przełożenie na faktyczny czas spędzony z nimi. Mimo, że rodzina Grimsbo przybyła na mistrzostwa, bramkarka nie widziała swojego syna przez kilka tygodni.

Mimo wizyty, zobaczy go jedynie przez kilka minut podczas imprezy. – Żałuję, ale to jedyna okazja żeby go zobaczyć. Nie widzimy się przed meczem, a po końcowej syrenie jest to dość krótki okres. Sindre źle znosi rozłąkę ze mną. Na tych mistrzostwach jest moim małym cieniem. – przyznała najlepsza zawodniczka minionej edycji Ligi Mistrzyń.

Początek transmisji meczu Norwegia – Holandia od godz. 17:20 w TVP Sport, TVP 3, aplikacji mobilnej i na SPORT.TVP.PL.

MŚ kobiet, 1/4 finału: Norwegia – Rosja (skrót)