tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Maradona: Messi nie byłby zdolny do tego co ja

Znany z ciętego języka Diego Armando Maradona znów przemówił. Tym razem w wywiadzie dla "Asa" Argentyńczyk wypowiadał się na temat ostatniego plebiscytu Złotej Piłki, Cristiano Ronaldo i Leo Messiego.
Leo Messi (L) i Diego Maradona (fot. Getty Images)

Zimowa ofensywa. Bayern walczy o piłkarza PSG

Ostatnio Cristiano Ronaldo powiedział, że jest najlepszym piłkarzem w historii. Komentarz Maradony był dosadny – powiedzcie mu, żeby nie żartował. Argentyńczyk podkreśla: – moim zdaniem kiedyś grało się trudniej.

Miałbym więcej Złotych Piłek niż Cristiano i Messi – stwierdził Maradona. Przypomnijmy, że do 1995 roku tylko zawodnicy z Europy brali udział w plebiscycie "France Football", Diego nie mógł więc otrzymać tego trofeum – karierę zakończył w 1997 roku, ale grał wtedy dla Boca Juniors, zaś nagrodę mogą otrzymywać tylko piłkarze występujący na Starym Kontynencie.

Nie zabrakło pytań o Messiego. – Czego mu brakuje, żeby był taki jak Maradona? Tego nie da się kupić, to idzie ze środka. Leo nie byłby zdolny rozmawiać z dwudziestoma siedzącymi piłkarzami i motywować ich tak, jak ja to robiłem. Powiedziałby raczej "o co chcecie mnie zapytać?".

KMŚ, 1/2 finału: Real Madryt – Al-Jazira (skrót)

podobne informacje

Diego Maradona wraca do zdrowia po udanej operacji w Argentynie

Diego Maradona trafił do szpitala. "Wkrótce wróci do domu"

"Leo Messi? Nie reprezentuje poziomu Pelego i Diego Maradony"

Pele: nie porównujcie mnie z Messim! On potrafi tylko jedno