Bale: kpiliśmy z niego, a on nas zaskoczył umiejętnościami

Piłkarze Realu Madryt musieli mocno się natrudzić, by w środę wywalczyć awans do finału Klubowych Mistrzostw Świata. Ostatecznie wygrali 2:1 z Al Jazirą, choć świetnie w bramce rywali prezentował się Ali Khasif. Gareth Bale przyznał po ostatnim gwizdku, że zaskoczyła go dyspozycja bramkarza z którego wspólnie przed meczem żartowali z kolegami.
Gareth Bale i Ali Khasif (fot. Getty Images)

Królewscy krytycznie o VAR. "Bałagan"

Pierwsze minuty półfinałowego spotkania mogły być szokujące dla piłkarzy z Santiago Bernabeu. Mimo wielu stuprocentowych okazji, Khasif nie dawał się pokonać raz po raz popisując się fantastycznymi interwencjami.

Ostatecznie Hiszpanie zdobyli dwie bramki,
ale postawa bramkarza, który w drugiej połowie musiał opuścić boisko ze względu na uraz, wzbudziła podziw. – Siedząc na ławce kpiliśmy z niego, a kiedy zaczął się mecz, okazało się że to świetny bramkarz, zaskoczył nas umiejętnościami – przyznał zaskoczony Bale.

Walijczyk w końcówce strzelił decydującego gola. Przyznał jednak, że był to dla niego jeden z najtrudniejszych meczów w karierze. – Rozegrałem wiele spotkań, ale o tym z pewnością będę opowiadał dzieciom. Rzadko spotyka się taki opór ze strony bramkarza rywali – podsumował.

Transmisje klubowych mistrzostw świata w TVP:
16 grudnia, 14:50, mecz o trzecie miejsce Al-Jazira – Pachuca (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
16 grudnia, 17:45, Real Madryt – Gremio (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)

KMŚ: Al-Jazira – Real Madryt 1:2: gol Bale'a
KMŚ: Al-Jazira – Real Madryt 1:1: gol Ronaldo
KMŚ: Al-Jazira – Real Madryt 1:0: gol Romarinho