tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ w Engelbergu: Gross-Titlis gotowa na kwalifikacje

W piątek rozegrane zostaną kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Na liście startowej znajduje się sześciu Polaków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny. Relacja tekstowa już od treningów (godz. 14) na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej. Transmisje z konkursów w weekend w TVP1.
Kamil Stoch (fot. PAP/EPA/DANIEL KOPATSCH)

Świąteczne skoki w Engelbergu. Dobre wspomnienia Polaków

Polacy udali się do Szwajcarii bezpośrednio z Niemiec, gdzie startowali w ostatni weekend. Mieli dzięki temu okazję dokładnego przypomnienia sobie profilu skoczni Gross-Titlis. Trenowali tam w środę i czwartek. W weekend zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne, tradycyjnie ostatnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Skoczkowie w roli Mikołajów. Biało-czerwoni wsparli Szlachetną Paczkę W tym sezonie, spośród naszych zawodników, tylko Stoch stanął na podium – zajął drugie miejsce w Wiśle. W czołowej dziesiątce znaleźli się także Hula, Żyła (najwyżej na siódmym miejscu) oraz Kot i Kubacki (na ósmym). Punkty zaczął również zdobywać Jakub Wolny, który postara się poprawić najlepszy wynik w karierze, czyli 26. pozycję, jaką zajął w Niżnym Tagile.

Stoch jest również jedynym, który ma w dorobku miejsca na podium w Engelbergu. Wygrał tam raz – w 2013 roku. Czterokrotnie zajmował drugie miejsce – ostatnio w zeszłym roku, gdy triumfował Domen Prevc. Słoweniec jest rekordzistą obiektu – skoczył 144 metry, o pół metra bijąc rezultat Polaka.

Wiele wskazuje na to, że w dobrych nastrojach święta Bożego Narodzenia mogą spędzić Niemcy. Triumfowali w trzech konkursach indywidualnych tego sezonu – raz Andreas Wellinger i dwa razy Richard Freitag, który jest liderem klasyfikacji generalnej.

Kibiców skoków narciarskich po zawodach w Szwajcarii czekają prawie dwa tygodnie rozbratu z Pucharem Świata. Najlepsi zawodnicy powrócą do rywalizacji dopiero 29 grudnia – wtedy w Oberstdorfie rozegrane zostaną kwalifikacje do pierwszego konkursu w ramach Turnieju Czterech Skoczni.

Puchar Świata w Engelbergu:
Piątek, 15 grudnia, godz. 14:00, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna – kwalifikacje (relacja tekstowa)
Sobota, 16 grudnia, godz. 15:40, TVP1 – konkurs indywidualny
Niedziela, 17 grudnia, godz. 13:20, TVP1 – konkurs indywidualny

Kapryśna czy wygodna? Polacy oceniają skocznię w Engelbergu

podobne informacje

PŚ w skokach: tureckie Erzurum we wstępnym kalendarzu na sezon 2019/20

Skoki narciarskie: Austriak Philipp Aschenwald wygrał Puchar Beskidów. Aleksander Zniszczoł czwarty

"Doping", wirus i uraz. Problemy mistrzów olimpijskich

Nowości w kadrze skoczków. Horngacher nie odpuszcza