tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polak chwalony w Liverpoolu. "Czuje się jak ryba w wodzie"

W Liverpoolu coraz mocniej chwali się Kamila Grabarę. 18-latek zrobił spore wrażenie na pracowników klubu. O atutach młodego Polaka otwarcie mówi trener bramkarzy w zespole do lat 23, Mark Morris.
Kamil Grabara (fot. TWITTER.COM/RUCHCHORZOW1920)

Szczęsny: to dziwny sezon

Podkreśla się, że Grabara zrobił bardzo duże postępy od czasu, gdy osiemnaście miesięcy temu trafił do Liverpoolu. Coraz częściej pracuje na treningach z Simonem Mignoletem, Lorisem Kariusem i Dannym Wardem, a więc bramkarzami pierwszego zespołu.

Według Morrisa Grabara nie miał żadnych problemów z adaptacją do brytyjskich warunków. – W angielskiej piłce czuje się jak ryba w wodzie. Jest bardzo mocny w powietrzu, silny mentalnie, odważny i szybko myśli – stwierdził trener.

Trener uważa, że Kamil w niektórych elementach już teraz prezentuje bardzo wysoki poziom. – Radzi sobie z wrzutkami lepiej niż większość bramkarzy. Wydaje się być skrojony pod angielską piłkę. Jest bardzo dobry w sytuacjach jeden na jednego. Zazwyczaj nie rzuca się po prostu pod nogi rywali, ale czeka, wyczuwa moment i nie daje możliwości do uderzenia. Jest nieustraszony, potrafi odciąć zawodników tylko dzięki dobrej grze pozycyjnej – wyjawił Morris.

Bramkarz spędza coraz więcej czasu w Melwood, ośrodku treningowym pierwszej drużyny Liverpoolu. – Lubią go i zatrzymują tam coraz częściej. Pracuje tam z ciężarami, a kiedy wraca do akademii zawsze radzi sobie bardzo dobrze. Docenili to tez włodarze klubu, którzy w zeszłym tygodniu przedłużyli z Grabarą kontrakt do 2022 roku.

KMŚ: Gremio – Pachuca 1:0: gol Evertona

podobne informacje

Kamil Grabara wypożyczony z Liverpool FC

Legenda Liverpoolu chce polskiego bramkarza w składzie

Kamil Grabara: od początku chciałem być najlepszy

Losowanie Euro U-21 już dziś. Z kim Polacy zagrają o medale?