tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Williams odkłada decyzję w sprawie nowego kierowcy

Faworytem mediów do posady w Williamsie jest Siergiej Sirotkin. Zespół nie chce podejmować jednak pochopnych kroków i zamierza dać sobie czas na wybór. "Decyzja o ogłoszeniu partnera dla Lance'a Strolla w przyszłym sezonie F1 zapadnie w styczniu" - taką informację podał portal Autosport.com.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Śladami Hakkinena i Schumachera. Kubica ma "plan B"

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że to Kubica jest już niemal pewny miejsca w zespole z Grove. Brytyjczycy postanowili jednak zmienić decyzję po testach w Abu Zabi, gdzie Polak jeździł razem z Sirotkinem. Osiągali bardzo zbliżone rezultaty, ale Rosjanin jest w stanie zagwarantować więcej pieniędzy.

Oficjalny komunikat w sprawie nowego kierowcy miał nastąpić przed świętami Bożego Narodzenia, ale pozostało do nich już niedużo czasu, a Williams nie chce podejmować pochopnych kroków. Najprawdopodobniej wybór zostanie dokonany w styczniu.

Williams jest skoncentrowany na Sirotkinie, ale gdyby nie udało się osiągnąć z nim porozumienia, wtedy postara się o podpisanie umowy z jego rodakiem – Daniłem Kwiatem. W minionym sezonie ścigał się w zespole Toro Rosso.

W gronie potencjalnych kandydatów na zastępcę dla Massy znajdują się jeszcze Paul di Resta i Pascal Wehrlein.

Formuła 1 jednak nie dla Kubicy?
Pięć najważniejszych momentów w karierze Roberta Kubicy