Najważniejszy triumf w życiu. Trener Sevilli wrócił do drużyny

Eduardo Berizzo – trener Sevilli – powrócił do zespołu po operacji raka prostaty. Argentyńczyk w piątek poprowadził drużynę w ligowym spotkaniu z Levante, które zakończyło się bezbramkowym remisem.
Eduardo Berizzo i zawodnicy Sevilli (fot. Getty Images)

Piękny gest Barcelony – klub oferuje pomóc trenerowi Sevilli

Piłkarze poczuli się zaskoczeni nieoczekiwaną obecnością szkoleniowca na porannym spotkaniu przedmeczowym. Pod koniec listopada przeszedł on pomyślną operację usunięcia raka prostaty. Informację o chorobie wyjawił zawodnikom w przerwie spotkania Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Sevilla przegrywała po 45 minutach 0:3, ale w drugiej połowie odwróciła losy spotkania, doprowadzając do remisu.

Prawdopodobnie jednak nie uda się z zespołem w środę do San Sebastian na spotkanie ligowe z Realem Sociedad ze względu na podróż samolotem. W tym starciu, podobnie jak w kilku poprzednich, zespół poprowadzi asystent.

Sevilla w tym sezonie spisuje się zgodnie z oczekiwaniami. Zajmuje piąte miejsce w tabeli La Liga i awansowała do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W tej fazie rozgrywek zmierzy się z Manchesterem United.