0
3
3

Wysoka wygrana Monaco. Czerwona kartka dla bramkarza

Prawie dwa miesiące czeka Saint-Etienne na wygrany mecz. W piątek nie udało się przerwać złej serii w spotkaniu z Monaco. Mistrz Francji nie miał litości dla rywala, zwyciężając 4:0 (2:0) na otwarcie 18. kolejki Ligue 1. Kamil Glik spędził na boisku 90 minut.
Kamil Glik (fot. Getty Images)

ANTYBOHATER
Kapitan zespołu gospodarzy – Stephane Ruffier – nie dał kolegom dobrego przykładu. Był mocno zdenerwowany zachowaniem obrońców, ale nieodpowiedzialnie zachował się po trzecim golu dla Monaco. Błędnie myślał, że zdobywca bramki – Fabinho – był na spalonym w momencie strzału. Ruszył w kierunku arbitra liniowego, wykrzykując kilka słów. Za to zachowanie został wyrzucony z boiska, co stało się symbolem złej gry Saint-Etienne.

JAK PADŁY GOLE?
3' (0:1) – Djibril Sidibe dobił piłkę po strzale Keity Balde, który chwilę wcześniej został zablokowany.
32' (0:2) – fantastyczne zachowanie Thomasa Lemara, który zamarkował strzał prawą nogą, po czym minął kilku rywali, wbiegł w pole karne i zdobył bramkę.
53' (0:3) – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał Radamel Falcao. Dobrą obroną popisał się Ruffier, ale przy dobitce Fabinho był bezradny.
60' (0:4) – po odbiorze piłki w środku boiska Monaco miało klarowną sytuację. Piłka trafiła do Keity Balde, który szansy nie zmarnował.

KLUCZOWE SYTUACJE
6' – dobra próba Falcao. Strzelał z ostrego kąta, ale skuteczny był Ruffier.
24' – najlepsza szansa gospodarzy w pierwszej połowie. Po dośrodkowaniu z prawej strony strzelał wślizgiem Vagner, ale obronił Danijel Subasić.
53' – skandaliczne zachowanie Ruffiera, który został ukarany czerwoną kartką po pretensjach do arbitra liniowego.
64' – mocne kopnięcie Hernaniego z rzutu wolnego, ale z ogromnym wysiłkiem obronił Subasić.

JAK ZAGRAŁ GLIK?
Nie miał zbyt wielu szans na pokazanie umiejętności, ale kilka razy dobrze zachował się w defensywie. W 20. minucie ofiarnym wślizgiem przeciął lot piłki po podaniu w pole karne Monaco. W pierwszej połowie kilka razy wybijał piłkę po wysokich dośrodkowaniach. W drugiej połowie jego rola ograniczyła się do podawania piłek pomocnikom. Saint-Etienne po czerwonej kartce nie miało już żadnych argumentów w ofensywie.

OCENA SPORT.TVP.PL (skala 1-10): 7