tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ: Kubacki wskoczy na podium? "Zaczyna się rozkręcać" [TRANSMISJA]

Sześciu Polaków wystartuje w sobotę w pierwszym z dwóch konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Piątkowe kwalifikacje wygrał Austriak Stefan Kraft, a najlepszy z biało-czerwonych Dawid Kubacki był czwarty. Relacja tekstowa od 13:50 na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport (KLIKNIJ TUTAJ!), a transmisja od 15:40 w TVP1.
Dawid Kubacki (fot. PAP/Grzegorz Momot)

ŚWIĄTECZNE SKOKI W ENGELBERGU. DOBRE WSPOMNIENIA POLAKÓW

Tuż za nim uplasował się Maciej Kot, Stefan Hula zajął dziewiąte miejsce, Piotr Żyła – 17., Kamil Stoch – 37., a Jakub Wolny – 40. Podopieczni Stefana Horngachera awansowali do zawodów w komplecie. W sobotę skoczkowie rozpoczną serię próbną o 15.00. Godzinę później odbędzie się pierwsza seria konkursowa.

Na skoki chłopaków można patrzeć optymistycznie. Dawid Kubacki i Maciej Kot oddali super skoki w kwalifikacjach. Jeśli chodzi o Kamila Stocha myślę, że będzie lepiej w zawodach, bo w piątek – jak sam powiedział – nie miał takiego czucia jakby chciał. W sobotę podejdzie do tego zupełnie inaczej. Kamilowi udało się może dwa czy trzy razy trafić w próg, a raz nawet odbił się za wcześnie, a poza tym wszystkie skoki są spóźnione. Gdyby trafiał, tak jak najlepsi zawodnicy, to na pewno byłby nie do pokonania – przyznał Adam Małysz w rozmowie z Filipem Czyszanowskim.

Stoch: zwycięstwo Polaka w Engelbergu? Dawid jest w świetnej formie

Rekord zmodernizowanej w ubiegłym roku Titlis-Schanze wynosi 144 m i należy do Słoweńca Domena Prevca. W piątek zbliżył się do tego wyniku na pierwszym treningu Kubacki, osiągając 142 m.

Dawid latem skakał wyśmienicie. Zimę zaczął dobrze, ale nie z takim "powerem", a teraz zaczyna się rozkręcać. Jeśli wskoczy na poziom, na którym skakał latem, to będzie bardzo groźny – dodał Małysz.

Po pięciu zawodach liderem klasyfikacji PŚ jest Niemiec Richard Freitag – 370 pkt, a Stoch zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 183 pkt. Jedenasty jest Kubacki – 118 pkt. Małysz na wygraną któregokolwiek Polaka w sobotę nie postawiłby jednak choćby złotówki.

Jestem optymistą, ale twardo stąpającym po ziemi. Wierzę w szczęście i w to, że jak się do czegoś dąży, to się to osiągnie, ale nie postawiłbym na zwycięstwo Polaka w sobotnich zawodach, bo w sporcie wszystko może się wydarzyć – zakończył "Orzeł z Wisły".

Czy Polak stanie na podium sobotniego konkursu w Engelbergu?
Czy Polak stanie na podium sobotniego konkursu w Engelbergu?
  • 79.4%Tak
  • 20.6%Nie
Małysz: Niemiec krzyczał "keine telemark!"
Kubacki: testowaliśmy narty. Reszta to... tajemnica
Kot: "step by step" i... forma przyjdzie
Żyła: Engelberg kojarzy mi się... ze świętami

podobne informacje

PŚ: Horngacher odkrył karty. Znamy skład na Zakopane

Skoki narciarskie: Puchar Świata w Zakopanem – gdzie oglądać, transmisja online, na żywo, plan zawodów

PŚ w skokach: Ryoyu Kobayashi zarobił najwięcej. Polacy w czołówce

Predazzo: "drużynówki" byłyby polskie. Powrót na szczyt