tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kubica wciąż w grze. Nowa oferta dla Williamsa

Portal autosport.com poinformował, że nazwisko drugiego kierowcy Williamsa poznamy dopiero w styczniu. Faworytem jest Rosjanin Siergiej Sirotkin, jednak według najnowszych doniesień Robert Kubica wraz z menedżerem Nico Rosbergiem mają przedstawić szefom brytyjskiego teamu nową propozycję.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

KUBICA PODPISAŁ KONTRAKT Z WILLIAMSEM, ALE...

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że to Kubica jest już niemal pewny miejsca w zespole z Grove. Brytyjczycy postanowili jednak zmienić decyzję po testach w Abu Zabi, gdzie Polak jeździł razem z Sirotkinem. Osiągali bardzo zbliżone rezultaty, a że to Rosjanin jest w stanie zagwarantować więcej pieniędzy dla zespołu, to ostatecznie on miał zostać partnerem Lance'a Strolla.

Andrea Gallazzi z serwisu circusf1.com poinformował jednak w sobotę, że być może nastąpi kolejny zwrot w akcji. Według jego informacji wkrótce ma dojść do kolejnego spotkania Kubicy i Rosberga z szefami Williamsa. Polak z Niemcem mają przedstawić nową, znacznie korzystniejszą dla Brytyjczyków ofertę.

"Kubica miałby wystartować w co najmniej siedmiu wyścigach, gwarantując zespołowi za każdy milion dolarów. Sirotkin z kolei startowałby w piątkowych treningach, pozostałych czternastu wyścigach, wnosząc do teamu dziesięć milionów dolarów. W ten sposób Williams ograniczyłby do minimum ryzyko związane z kondycją Polaka" – czytamy na stronie.

Gallazzi dodał, że Claire Williams oraz ojciec Franck poważnie rozważą nową propozycję i stąd zmiana terminu ogłoszenia drugiego kierowcy z grudnia na styczeń.

Pięć najważniejszych momentów w karierze Roberta Kubicy

podobne informacje

Były kierowca F1: to wstyd dla sportu, że Kubica przegrał z Sirotkinem

Zmiana w trakcie sezonu? Kubica musi być cierpliwy

Kubica: celem jest zostanie kierowcą wyścigowym

F1: znamy składy wszystkich zespołów na sezon 2018