24 Martine Smeets 3
18 Kelly Dulfer
33 Tess Wester

Brąz Holandii pomimo koszmaru w drugiej połowie

Szczypiornistki reprezentacji Holandii zajęły trzecie miejsce w rozgrywanych w Niemczech mistrzostwach świata piłkarek ręcznych. W niedzielny meczu o brąz pokonały Szwedki 24:21 (8:14).
MŚ kobiet, mecz o 3. miejsce: Szwecja – Holandia (skrót)
Nycke Groot (L) i Anna Lagerquist (P) (fot. PAP)

Po wyrównanym początku meczu w końcu inicjatywę przejęły Szwedki. Po siedmiu minutach znakomicie wykorzystały przewagę dwóch zawodniczek i wyszły na prowadzenie 4:2.

Estavana Polman (L) i Isabelle Gullden (P) (fot. PAP) Potem jednak znakomicie zaczęły grać Holenderki, które dzięki m.in. czterem bramkom Yvette Broch odskoczyły rywalkom na trzy trafienia (9:6).

Szwedki grały bardzo chaotycznie, a zawodniczki z Holandii doskonale broniły i powiększyły przewagę do sześciu bramek. Na przerwę schodziły, prowadząc 14:8. Doskonale w końcówce pierwszej połowy zagrała Lois Abbingh, która w tej fazie gry cztery razy pokonała bramkarkę reprezentacji Szwecji.

Nathalie Hagman (L) i Yvette Broch (P) (fot. PAP) Po przerwie na parkiecie zaczęły dziać się cuda. Doskonale grająca dotychczas drużyna Helle Thomsen właściwie zupełnie stanęła. Oranje przez ponad kwadrans nie rzuciły bramki!

Reprezentantki Trzech Koron nie tylko odrobiły straty z pierwszej połowy, ale też zaczęły konsekwentnie powiększać przewagę nad rywalkami.

Holenderki obudziły się w ostatniej chwili. Na nieco ponad trzy minuty przed końcem wróciły na prowadzenie (21:20). Chwilę później po błędach Szwedek w ataku i bramkach Estavany Polman zrobiło się już 23:20 dla Oranje, które mogły rozpocząć fetowanie brązowego medalu.