tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

TOP16: reprezentantka Polski na liście startowej edycji 2018

Li Qian znalazła się na liście startowej prestiżowego turnieju Top 16 w tenisie stołowym, który w dniach 3-4 lutego odbędzie się w szwajcarskim Montreux. Wśród rezerwowych jest Natalia Partyka.
Li Qian (fot. Getty Images)

Oprócz Li Qian, zgłoszone są - na podstawie rankingu – m.in.: jej koleżanka klubowa z KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg Rumunka Elizabeta Samara, mistrzyni Europy Turczynka Hu Melek oraz mająca 54 lata, ale wciąż pozostająca w dobrej formie reprezentantka Luksemburga chińskiego pochodzenia Ni Xia Lian.

W gronie rezerwowych są m.in. Partyka (SKST Mart Hodonin) i kolejna zawodniczka tarnobrzeskiego klubu Białorusinka Wiktoria Pawłowicz.

W 2009 roku Li Qian wygrała te zawody, odbywające się wtedy pod dawną nazwą Top 12. W edycji 2017 reprezentantka Polski odpadła po fazie grupowej we francuskim Antibes. Zwyciężyli Holenderka Li Jie i Niemiec Dimitrij Ovtcharov. Oboje mają bronić tytułu w Szwajcarii.

Na liście startowej mężczyzn w Top 16 są m.in. Niemcy Ovtcharov i Timo Boll oraz mistrz kontynentu Francuz Emmanuel Lebesson. Polacy nie wystąpią. W 1985 roku w tej imprezie triumfował Andrzej Grubba.

podobne informacje

WT w tenisie stołowym: chińscy kibice czekają na powrót Ma Longa

Tenis stołowy, Superliga: derbowa wygrana mistrzów Polski

Superliga tenisistów stołowych: najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu wraca do PKS Kolping Frac Jarosław

Pingpongista Wang Zeng Yi: czuję, że jestem potrzebny kadrze, ale plecy szwankują