tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nadal z Urbanem. Dwa zgrupowania Śląska w przerwie zimowej

W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej w piłkarskiej ekstraklasie Śląsk Wrocław wyjedzie na dwa zgrupowania – do Trzebnicy i na Cypr. Wszystko wskazuje, że zespół nadal będzie prowadził trener Jan Urban.
SITO RIERA I ARVYDAS NOVIKOVAS (Z PRAWEJ, FOT. PAP/MACIEJ KULCZYŃSKI)

Wybierz piłkarza rundy jesiennej Ekstraklasy [ankieta]

Piłkarze Śląska wolne dostali zaraz po ostatnim meczu jesiennym z Jagiellonią Białystok (1:0). Wrocławianie zajęcia wznowią 11 stycznie i przez pierwsze cztery dni będą przechodzić badania oraz ćwiczyć na własnych obiektach. Później drużynę czeka zgrupowanie w Trzebnicy, które potrwa do 20 stycznia. Na jego zakończenie Śląsk rozegra pierwszy sparing, a rywalem będzie pierwszoligowa Miedź Legnica.

Zespół długo nie zabawi we Wrocławiu, bo już 23 stycznie wyjedzie na drugi obóz – na Cypr. Tam w planach jest seria sparingów, ale w klubie jeszcze nie znani są wszyscy rywale. Do Polski Śląsk wróci 3 lutego, a tydzień później zmierzy się na wyjeździe w pierwszym meczu wiosennej części sezonu z Cracovią.

Wszystko wskazuje na to, że zespół w rundzie wiosennej nadal będzie prowadził Urban. Po porażce w wyjazdowym meczu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (1:2) pojawiły się informacje, że szkoleniowiec ten po ostatnim jesiennym pojedynku z Jagiellonią zostanie zwolniony. Tak się nie stało. Urban wyjechał do Hiszpanii na urlop i w najbliższych dniach nic się w tej kwestii nie powinno zmienić.

Marcin Kamiński: ja napastnikiem? Grałem tam, gdy miałem 14 lat

podobne informacje

Oficjalnie: Vitezslav Lavicka trenerem Śląska Wrocław

Młody obowiązkowy. Co na to Śląsk Wrocław?

Pogoń – Śląsk 2:1. Szczecińska twierdza wciąż niezdobyta

Dorde Cotra ze Śląska Wrocław zawieszony na siedem meczów