tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wybraliście najlepszego piłkarza rundy jesiennej Ekstraklasy

Użytkownicy SPORT.TVP.PL wybrali najlepszego piłkarza rundy jesiennej Lotto Ekstraklasy. Niespodzianki nie było – zwycięzca zdobył prawie 35 procent głosów, a został nim napastnik Górnika Zabrze – Igor Angulo. Drugie miejsce zajął Hiszpan Carlitos z Wisły Kraków, a trzecie Arkadiusz Malarz z Legii Warszawa.
Igor Angulo, Arkadiusz Malarz, Carlitos (fot. PAP)

Lech "obcina ogony". Trzech na wylocie z Poznania

1. Igor Angulo (Górnik Zabrze) – 34,3 proc.
Angulo w ubiegłym sezonie, z 17 golami, został królem strzelców I ligi. Tymczasem w 21 meczach Ekstraklasy zdobył już 19 bramek i znów jest w czubie wyścigu o koronę. Hiszpan znakomicie odnajduje się w taktyce Marcina Brosza, ustawiając się na linii spalonego i wykorzystując prostopadłe podania kolegów. Pozostaje tylko pytanie, czy w zimowym oknie transferowym nie zdecyduje się na zmianę klubu...

Igor Angulo (fot. PAP)

2. Carlitos (Wisła Kraków) – 22,5 proc.
Tuż za snajperem Górnika znalazł się jego rodak – Carlitos. Napastnik Wisły to prawdziwe objawienie pierwszej części sezonu. Niemal w pojedynkę potrafił wygrywać spotkania, strzelając często kluczowe gole. W sumie uzbierał ich 15, a do tego dołożył 4 asysty. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze rok wcześniej biegał w ojczyźnie po trzecioligowych boiskach.

Z prawej Carlitos (fot. PAP)

3. Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa) – 10,4 proc.
Podium uzupełnił bramkarz Legii Warszawa. Wprawdzie ta nie miała najlepszej defensywy (21 straconych bramek, najmniej Lech Poznań – 16), ale warto docenić fakt, że bez wapienia Malarz był najlepszym piłkarzem lidera tabeli, często ratując zespół w trudnych momentach. Mimo że mistrz Polski głównie rozczarowywał, to najmniej pretensji kibice mogą mieć właśnie do swojego bramkarza.

Arkadiusz Malarz (fot. PAP)

Ponadto redakcja SPORT.TVP.PL wybrała jedenastkę najlepszych piłkarzy jesieni. Oprócz wyżej wymienionej trójki trafili do niej: Bartosz Rymaniak (Korona Kielce), Damian Zbozień (Arka Gdynia), Robert Gumny (Lech Poznań), Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa (obaj Górnik Zabrze), Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok), Kasper Hamalainen (Legia Warszawa) i Jakub Świerczok (Zagłębie Lubin).

Jedenastka rundy jesiennej Ekstraklasy:

(fot. buildlineup.com)

Wyniki głosowania na najlepszego piłkarza rundy jesiennej:

(fot. SPORT.TVP.PL)

podobne informacje

Wybraliście najlepszego piłkarza 17. kolejki Lotto Ekstraklasy!

Ekstraklasa: Wisła Płock – Górnik Zabrze. Niezawodny Angulo – Hiszpan na czele klasyfikacji strzelców

Wybierz najlepszego piłkarza 13. kolejki Lotto Ekstraklasy!

Puchar Polski: pogrom w Hrubieszowie. Górnik rozbił Unię